Autovadītājs alkohola reibumā, bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, cenšas aizbēgt (+ VIDEO)
Svētdien, 6. jūnijā, likumsargi saņēma informāciju, ka kāda transportlīdzekļa vadītājs, iespējams, ir sēdies pie stūres, būdams alkohola reibumā.
Norādītajām pazīmēm atbilstoša automašīna tika pamanīta Jēkabpils novadā, taču tās vadītājs nepakļāvās amatpersonu prasībām apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu. Automašīna tika apturēta Jēkabpilī, un par notikušo ir sākts viens kriminālprocess un 2 administratīvo pārkāpumu procesi.
Aizvadītās nedēļas nogalē, 6. jūnijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa amatpersonas saņēma informāciju, ka, nenoskaidrota persona, vadot transportlīdzekli „Mercedes-Benz Sprinter”, ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus un, iespējams, ir alkohola reibumā. Norādītajām pazīmēm atbilstoša automašīna tika pamanīta Jēkabpils novada Krustpils pagastā. Kad policijas amatpersonas aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un uzsāka bēgšanu, kuras laikā tika bojāta dienesta automašīna. Transportlīdzekli izdevās apturēt Jēkabpilī, Rīgas ielā.
Kad likumsargi 1997. gadā dzimušajam vīrietim veica alkohola pārbaudi, viņa izelpā tika konstatētas 2,90 promiles. Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka autovadītājam nav likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Policisti vīrieti aizturēja Kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā. Saistībā ar notikušo ir sākts viens kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.
Tāpat sākts viens administratīvā pārkāpuma process par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli, respektīvi, par bēgšanu. Par šo pārkāpumu 1997. gadā dzimušajam vīrietim piemērots naudas sods 1200 eiro, kā arī atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 5 gadiem. Otrs administratīvā pārkāpuma process sākts par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, neievērojot drošu intervālu, un vīrietim piemērots naudas sods 25 eiro.
Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana ir bīstama ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un pārgalvībai var būt traģiskas sekas.
LASI VĒL
- Bārbeles–Ozolaines ceļa remonts ieilgs tilta sliktā stāvokļa dēļ (+ VIDEO)
- Aktuālā situācija Rīgas dzelzceļa stacijā. Kā izskatās iesāktais dzelzceļa tilts pār Daugavu 15.7.26 (+ VIDEO)
- Jau mēnešiem ilgi bīstami deformēta konstrukcija virs autovadītāju galvām K. Ulmaņa gatvē 14.07.2026 (+ VIDEO)
- Par sajūgu vari aizmirst Honda Transalp ticis pie e clutch sistēmas (+ VIDEO)
- Elektroauto baterijām pēc auto mūža ir arī otrā dzīve (+ VIDEO)
- Smago auto saiets Engures Zvejnieksvētkos 11. jūlijs (+ VIDEO)
- Pirmais brauciens ar jauno Toyota Hilux. Būs arī 100 % elektrisks (+ VIDEO)
- Liepājā testa laikā vēja turbīnai nolūzt spārns; incidentu izmeklēs turbīnu ražotājs "Nordex" (+ VIDEO)
- Mums to vajag? – vadītāja guļ, Tesla brauc autonomā režīmā (+ VIDEO)
- Lēnām, bet virzās: kas notiek ar Rail Baltica būvi Igaunijā un Latvijā (+ VIDEO)
