Atgādinām: ziemas riepas – obligātas no 1.decembra!
Taču ievērojot, ka pēdējās dienās gaisa temperatūra strauji mainās, ir bijis pirmais sniegs un apledojums, auto ar ziemas riepām var aprīkot ātrāk.
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka no svētdienas, 2013.gada 1.decembra, transportlīdzekļi obligāti aprīkojami ar ziemas riepām. Taču ievērojot, ka pēdējās dienās gaisa temperatūra strauji mainās, ir bijis pirmais sniegs un apledojums, auto ar ziemas riepām var aprīkot ātrāk.
CSDD aicina visus ceļu satiksmes dalībniekus rēķināties ar ziemas laika apstākļu ietekmi uz kopējo ceļu satiksmes drošību. Piemēram, šoferīšus – izvēlēties atbilstošu un drošu ātrumu, neveikt strauju bremzēšanu un manevrus, ievērot, ka pagarinās bremzēšanas ceļš. Savukārt gājējiem, pirms šķērsot ielu vai ceļu (arī pa gājēju pāreju), jāizvērtē auto nobremzēšanas iespējas, nedrīkst aizmirst arī par atstarotāju lietošanu.
Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka no 1.decembra līdz 1.martam ar ziemas riepām obligāti jāaprīko transportlīdzekļi, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabes. Minimālajam ziemas riepu protektora dziļumam mērīšanas zonā jābūt 4 mm. Autovadītāju ziņā ir izvēlēties ziemas riepas ar radzēm vai bez radzēm. Radžotās riepās drīkst izmantot no 1.oktobra līdz 1.maijam, uz vienas ass riteņiem nav atļauts uzstādīt dažādas radžotas riepas.
Vai Tavam auto jau ir uzliktas ziemas riepas?

Esi gatavs tumšajam un slidenajam laikam Foto: Publicitātes attēls

Esi gatavs ziemai Foto: Publicitātes attēls

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Par pretrunīgi vērtēto zemo emisiju zonas izveidi Rīgā, "Spried ar Delfi" (+ VIDEO)
- Pirmā tikšanās ar jauno Volkswagen ID Polo Hamburgā (+ VIDEO)
- Latvijas teritorijā nokrituši 2 droni; gaisa telpas apdraudējums Balvu, Ludzas un Rēzeknes novadā (+ VIDEO)
- Zemo emisiju zonas projekta virzība Rīgā apturēta; “Pilsēta cilvēkiem” iebilst (+ VIDEO)
- Atkal Rīgas dome un tās būvnieki maldina satiksmes dalībniekus ar nepatiesu ceļa zīmi K.Valdemāra ielā (+ VIDEO)
- Dacia Duster Hybrid-G apvieno visu iespējamo no autogāzes līdz pilnpiedziņai (+ VIDEO)
- Korejiešu KIA šogad bagāts jaunu modeļu birums (+ VIDEO)
- Karogu brauciens Jūrmalā 2026 (+ VIDEO)
- Aizvadīts tradicionālais velobrauciens “Kritiskā masa” (+ VIDEO)
- Patriotiskā braucienā gar Latvijas robežu dodas motociklisti (+ VIDEO)
