58 000 eiro - Ķīna tic miniveniem, taču dārgiem (+ FOTO)

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/AutoreviewRu
iAuto | 15.08.2022

Ķīnas luksuss automobiļu marka Hongqi prezentējusi jaunu MPV HQ9, kas pielīdzinot pašreizējam bankas kursam maksātu aptuveni 58 000 eiro.

Hongqi HQ9 ir 5,22 m garš transportlīdzeklis, kas apveltīts ar 3,2 m riteņu garenbāzi. Izmēri gana plaši, lai nodrošinātu komfortablu pārvietošanos līdz pat septiņiem braucējiem. Sevišķi brīvi tie varēs justies otrajā sēdekļu rindā ar atsevišķiem sēdekļiem katram pasažieriem, izvelkamiem kāju balstiem un daudzām elektriskām regulācijām.

Vadītāja un priekšējā pasažiera rīcībā ciparu mērinstrumenti, liels skārienekrāns, bezvadu uzlāde viedtālrunim un ar ādu apvilkti sēdekļi, bet elektronisko palīgu skaitā adaptīvā kruīza kontrole, apkārtskata kameras, stāvvietā novietošanas palīgs un aklās zonas uzraudzības sistēma.

HQ9 motortelpā 2,0 litru četru cilindru benzīna turbodzinējs ar 252 zirgspēku jaudu. Tā pagaidām vienīgā izvēle, taču drīzumā tam varētu pievienoties arī hibrīdiekārta.

Vizuāli HQ9 izceļas ar savu milzīgo radiatora resti, L-veida lukturiem un masīvajiem virsbūves aizmugures statņiem.

Ķīnā Hongqi HQ9 maksā vismaz 400 000 juaņu, kas ir nepilni 58 000 eiro.

Agrāk Ķīnas zīmols Hongqi ražoja automašīnas tikai Ķīnas politiskajai elitei, taču nesen tas paplašināja dalību tirgū un tagad luksuss ražotāja produkciju var iegādāties arī ar partiju nesaistīti cilvēki, tostarp ārvalstīs, arī Apvienotajos Arābu Emirātos un Norvēģijā.

Pēc rietumu ražotāju aiziešanas no Krievijas tirgus, Hongqi plāno savu produkciju piedāvāt arī tur. 

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/AutoreviewRu