Honda Civic tests Latvijas ceļos 2012
„Honda” ir pasaules piektais lielākais auto ražotājs aiz „Toyota”, „GM”, „VW” grupas un „Ford”, kas Latvijā piedzīvojis dažādus laikus.
Iesākusi jauno tūkstošgadi ar pieticīgu 10. vietu autoražotāju reitingā, tā strauji kāpa augšup un ziedu laikā – 2007. gadā sasniedza 4. pozīciju, pārdodot gadā 2 600 jaunus auto. Trešā daļa no tiem bija „Civic”. „Honda” zīmola augstais prestižs un popularitāte balstījās uz... Ko īsti? Iespējams tas bija autosports. „Honda” bija ātra ne tikai pirmajā formulā, bet arī Latvijas rallijos, iespējams „Honda” tā laika pārstāvja Latvijā Valda Bensona personība. Nevar nepieminēt modeli „C-RV” – tas gadsimta sākumā bija viens no diviem tirgū atrodamajiem un jau tad pieprasītajiem „mazajiem SUV” (otrs Toyota „RAV4”), tagad sauktiem par „krosoveriem”, un vilka „Civic” sev līdzi. Bet skaidrs, ka ne viens, ne otrs, ne trešais nespētu pacelt līdz tādiem augstumiem, ja automašīnas būtu sliktas. Ja pircēju, lietotāju atsauksmes, kuras iedarbojas labāk par jebkuru reklāmu, nebūtu vienkārši izcilas. Dzinēji – kas par dziesmu! Ritošā daļa – tikai „Honda” var atļauties Latvijā neturēt lielus rezerves daļu krājumus – tās vienkārši nav vajadzīgas. Mazlietota „Honda” Rīgā nebija nopērkama, visi saimnieki turējās pie ļoti laba un vēl labāku nemeklēja.
Tad nāca krīze, un „Honda” slīdēja lejup. 2009. gads – 10. vieta. 2011. gadā jau tikai 16. vieta. Sliktākas kļuvušas „Hondas”? Žūrija vērtēs. Procesa viducī jau skaidrs, ka vainīga kritumā ir nevis auto kvalitāte, bet cena, kura ir gan zemāka nekā līdzīga izmēra „premium” automobiļiem, bet par dažiem tūkstošiem eiro augstāka nekā visiem „demokrātiem”. „Treknajos gados” tas varbūt nebija svarīgi. Tagad – būtiski. Dārgāka izvēle prasa ļoti nopietnus argumentus.
Latvijas Gada Auto 2013 žūrijas komentāri.
Atis Jansons, autožurnālists: „Ļoti labs auto. Dinamisks, mazliet agresīvs dizains, perfekta, solīda iekšējā apdare – bez kaitinošiem un uzmācīgiem „smukumpekstiņiem”, kurus par daudz lieto tirgū uzbrūkošie. Piekare Latvijas apstākļiem joprojām labi piemērota (ja vien nav izvēlēti pārlieku zema profila riteņi). Stūres reakcijas rāmākas, maigākas un vidusmēra braucējam piemērotākas nekā pirms gadiem pieciem, kad „Honda” stūrējās tik jūtīgi un sportiski kā kartings. Dīzeļa versija man patika labāk nekā benzīna, kura pārnesumu virkne degvielas taupības nolūkos tā izstiepta, ka bez adaptācijas un šādas koncepcijas izpratnes šķiet – „neiet” tā mašīnīte... Kopumā – senā aura un mīlestība („Auto akadēmijas”mīļākie auto kādreiz bija „Civic Type-R”) nav zudusi. Lai gan – konkurence ir nežēlīga un noturēt savu karogu gandrīz „premium” līmenī „Hondai” nebūs viegli. Zinām taču, kā šāda stratēģija beidzās „Saab” markai.”
Raimonds Zandovskis, „DELFI Auto” redaktors: „Jaunais „Civic” modelis turpina iepriekšējā „kosmisko” dizainu, tomēr esošajā inkarnācijā tas kļuvis ja ne piezemētāks, tad nobriedušāks gan. Iepriekšējam modelim balstiekārta bija izteikti sportiski cieta, kas padarīja tā ikdienas ekspluatāciju samērā nekomfortablu pa tādiem ceļiem, kādi ir Latvijā. Jaunajam modelim balstiekārta kļuvusi nedaudz mīkstāka, tajā pašā laikā saglabājot autovadītājam tīkamu vadāmību. Šobrīd autoražotāji jaudu un ekonomiju lieliski sabalansē ar turbopūtes dzinējiem, bet „Honda” joprojām turas pie atmosfēriskajiem „i-VTEC” tehnoloģijas motoriem, kuri reālos ekspluatācijas apstākļos ir apetītlīgāki par vācu mazlitrāžas turbopūtes konkurentiem. Interjera dizains, manuprāt, joprojām pārlieku kosmisks – ne katram patiks.”
HONDA komentārs.
Ilze Ulinska, SIA „Nippon Auto” Biznesa attīstības un kvalitātes vadītāja: „9. paaudzes „Honda Civic” ir viens no spožākajiem šā gada jaunpienācējiem savā klasē. Automašīna ir unikāla ar to, ka tika izstrādāta īpaši visprasīgākajiem lietotājiem – Eiropas tirgum. Tajā ir apvienots skatienus piesaistošs dizains ar plašu salonu un praktisku interjeru, ko papildina videi draudzīgas un degvielu taupošas tehnoloģijas. Līdz ar to jaunajam modelim ir vieni no zemākajiem izplūdes gāzu rādītājiem pasaulē. 9. paaudzes „Civic” izstrāde ilga vairāk nekā četrus gadus un teju ikviena tā sastāvdaļa ir radīta no jauna, nevis aizgūta no iepriekšējiem modeļiem.
Jaunajā „Civic” modelī „Honda” iekļāvusi vairākas automašīnas vadīšanu atvieglojošas tehnoloģijas, piemēram, „Hill Start Assist”, kas palīdz uzsākt braukšanu pret kalnu, atpakaļskata kameru un sadursmes mazināšanas bremžu sistēmu „CMBS”. Savukārt degvielas taupīšanai tiek izmantots „Idle-Stop”, kas noslāpē auto dīkstāves laikā, un „Eco Assist” ekonomiskās braukšanas režīms. Jaunais „Civic” pārspēj priekšgājējus gan skaņas izolācijas ziņā, gan ar kvalitatīvāku piekari, kas nodrošina labāku stabilitāti uz ceļa.
Tehniskā informācija un cenas.
Konkursā pieteikts ir piecdurvju „Honda Civic” hečbeks. Cena sākot no 10 050 latiem. Komplektācijas un cenas var skatīt šeit http://bit.ly/Y2cmpi
Benzīna dzinēji:
1.4 l, 100 Zs, no 5,4 l/100 km
1.8 l, 142 Zs, no 5,8 l/100 km
Dīzeļdzinēji:
2.2 l, 150 Zs , no 4,4 l/100 km
Latvijas GADA AUTO informatīvi atbalsta: Delfi, www.jauniauto.lv, Latvijas Avīze, Ātruma cilts, garaza.lv, 10minutes.lv, Telegraf, FHM, iAuto.lv. Atbalsta: Mālpils muiža, SIXT leasing, LAMB, NRJ, Linearis, rentmama.com, holography.lv, PRmail.lv, V4 motors, ABI2.
LASI VĒL
- Kas ir Ducati Panigale V2 no 20 870 EUR par 900 cm3, 120 ZS, 176 kg (+ VIDEO)
- Pēc 25 gadu prombūtnes atgriežas Honda Prelude kupeja (+ VIDEO)
- Kas ir Ducati Desmo 450 MX no 13 990 EUR par 450 cm3, 63,5 ZS, 104.8 kg (+ VIDEO)
- Kas ir MV Augusta Brutale 800 cena no 12 600 EUR par 798 cm3, 113 ZS, 194 kg (+ VIDEO)
- Šogad notikuši jau seši negadījumi uz dzelzceļa un sliežu tuvumā (+ VIDEO)
- Kas ir Triumph Scrambler 400 XC no 7 990 EUR par 400 cm3, 40 Zs, 179 kg (+ VIDEO)
- Klusāk, tālāk un...lētāk. Ar ko izdevīga modernizētā Subaru Solterra? (+ VIDEO)
- Kas ir QJMotor COV 125X cena no 3099 EUR, 125 cm3, 15 ZS, 129 kg un no 2,6 L uz 100 km (+ VIDEO)
- Pašvaldību policijas arvien biežāk nodrošina Valsts policijas funkcijas (+ VIDEO)
- Kādi ir spāņu motocikli "Rieju Adventura Rally 307" un "Rieju Xplora 557" (+ VIDEO)
