Hamiltons ar uzvaru Azerbaidžānas "GP" kvalifikācijā apsteidz leģendāro Sennu pēc izcīnīto "pole position" skaita

Nozare.lv | 24.06.2017

"Mercedes" komandas britu pilots Lūiss Hamiltons sestdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) Azerbaidžānas "Grand Prix" izcīņas kvalifikācijā, apsteidzot leģendāro Airtonu Sennu pēc icīnīto "pole position" skaita.

Hamiltons tika pie 66.uzvaras F-1 posmu kvalifikācijā, kas ir visu laiku otrs labākais rādītājs, par vienu panākumu apsteidzot Sennu, kamēr līderis ir septiņkārtējais pasaules čempions Mihaēls Šūmahers, kurš savulaik "pole position" tika 68 reizes.

Hamiltons sestdien Baku pilsētas ielās trases apli veica minūtē un 40,593 sekundēs, aiz sevis atstājot komandas biedru Valteri Botasu no Somijas, kurš savā labākajā lidojošajā aplī bija par teju piecām sekundes desmitdaļām lēnāks.

Tikmēr nākamās divas vietas ieņēma "Ferrari" komandas piloti Kimi Reikenens un Sebastjans Fetels, taču viņi Hamiltonam zaudēja jau vairāk par sekundi.

Hamiltons šosezon uzvarēja jau piektajās no astoņām aizvadītajām F-1 posma kvalifikācijas sacensībām.
Šīs kvalifikācijas noslēgums bija intriģējošs, jo trīs minūtes pirms noslēdzošās - trešās - kvalifikācijas sesijas beigām trasē palika "Red Bull" austrāliešu pilota Daniela Rikjardo formula. Kvalifikācija uz brīdi tika apturēta, lai austrālieša braucamo novāktu no trases, bet tai atsākoties Hamiltons pēdējā lidojošajā aplī pārspēja iepriekšējo līderi Botasu, kurš sestdien bija ātrākais trešajā brīvajā treniņbraucienā.

Tikmēr no trešās starta rindas svētdien sacensības sāks "Red Bull" pilots Makss Verstapens, kurš piektdien uzrādīja ātrākos apļa laikus pirmajos divos brīvajos treniņbraucienos, kā arī "Force India" braucējs Serhio Peress.
Kvalifikācijā pie noslēdzošās sesijas tika arī Peresa komandas biedrs Estebans Okons no Francijas, "Williams" komandas piloti Lenss Strols un Felipe Masa, kā arī Rikjardo, kuri attiecīgi ieņēma no sestās līdz desmitajai vietai.

Azerbaidžānas "Grand Prix" izcīņa notiks svētdien.Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem līderis ar 141 punktu ir Fetels, kuram ar 129 punktiem seko Hamiltons, bet Botass un Reikenens iekrājuši attiecīgi 93 un 73 punktus, kamēr Rikjardo ar 67 punktiem ir piektais.

Konstruktoru vērtējumā vadībā ar 222 punktiem ir "Mercedes", kam ar 214 punktiem seko "Ferrari". Tikmēr trešā ar 112 punktiem ir "Red Bull" vienība.