Folkreisa Vasaras kauss – Starkam, autokrosā labākais – Kļava

iAuto | 23.09.2013

Par Folkreisa Vasaras kausa izcīņas uzvarētāju kļuvis Mārtiņš Starks, savukārt LAF kausu autokrosā izcīnījis Andis Kļava.

Svētdien Valmierā, Brenguļu autotrasē noslēdzās Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Folkreisa Vasaras kausa izcīņa un LAF Krosa komisijas kauss autokrosā. Dramatiskos finālos par seriālu uzvarētājiem kļuva Mārtiņš Starks folkreisā un Andis Kļava autokrosā, liecina LAF informācija.

LAF Folkreisa Vasaras kausa sestajā posmā uzvaru guva Ošs, kļūstot par sesto uzvarētāju sešu posmu sezonā. Ošs, kurš debitēja folkreisā tikai vasarā, pārliecinoši uzvarēja konkurentus rudenīgajā Brenguļu sacīkstē. 2.vietu ieguva Renārs Ēķis, bet trešais palika Raivis Grigorovičs.

Pirms pēdējā posma uz pirmo vietu kopvērtējumā pretendēja pieci sportisti, taču tikai Ēķim izdevās tikt uz pēdējās sacīkstes goda pjedestāla. Ivo Gabrāns izstājās no 1.vietas pusfinālā, Rihards Dainis apmeta kūleni vienā no kvalifikācijas braucieniem, bet finālā iekļuva masveida sadursmē, savukārt Sandis Džeriņš apmeta kūleni finālbrauciena pirmajā līkumā. Rezultātā Starkam pietika pat ar 5.vietu finālā, lai nonāktu kopvērtējuma vadībā un uzvarētu kausa kopvērtējumā.

Šogad Starks uzvarēja arī LAF Folkreisa Ziemas kausa izcīņā.

Arī Junioru kauss noslēdzās dramatiski – Ivo Gabrāns līdz ar neiekļūšanu finālā gandrīz zaudēja 1.vietu. Viņš sasniedzis 97 punktus kopvērtējumā, savukārt Ēķim un Džeriņam – pa 96 punktiem. Komandu kausā "Streamline Racing" (Starks, Gabrāns, Ainārs Kučinskis) ar nieka piecu punktu pārsvaru (156:151) pārspēja "Augstākās Pilotāžas" braucējus (Dainis, Džeriņš, Edijs Sloka).

No folkreisa kopvērtējumu dalīšanas drāmas neatpalika arī LAF Krosa komisijas kausa izcīņas līderi. Pirms šī posma vienāds punktu skaits bija Andim Kļavam un Jānim Dreimanim. Finālā drīz pēc starta abu mašīnas saskrējās un saāķējās kopā, Dreimaņa mašīnas priekšējam buferim iesprūstot aiz Kļavas automobiļa aizmugurējās daļas. Abu automašīnas „neatlipa” līdz pat pēdējam aplim, kad abiem bija jādodas "Džokerī". Tobrīd tās atāķējās un sezonas uzvaru izšķīra pēdējais pusaplis, un labāks izrādījās Kļava. Punktu izteiksmē – 136:134.

Finālā uzvaru izcīnīja Ints Jeršovs, kurš kopvērtējumā jau bija nodrošinājis 3.vietu. 2.vietā pēdējā posmā Brenguļos – Māris Rusmanis.

Par sezonas labāko Krosa komisijas kausa junioru kļuva Endijs Skolmeistars, kurš izcīnīja trīs uzvaras.