Boks izcīna 2.vietu Eiropas autokrosa čempionāta pēdējā posmā

iAuto | 22.09.2013

Latvijas autokrosists Jānis Boks Eiropas čempionāta pēdējā posmā Itālijā izcīnījis 2.vietu „Super buggy” ieskaitē. Sezonas kopvērtējumā Boks ierindojies 5.vietā.

Latvijas autokrosists Jānis Boks Eiropas čempionāta pēdējā posmā Itālijā izcīnījis 2.vietu „Super buggy” ieskaitē. Šis panākums gan viņam sezonas kopvērtējumā nav ļāvis pakāpties uz kāroto 4.vietu, no kuras viņu pirms sacensībām šķīra septiņi punkti.

Sezonas pēdējā posmā uzvaru izcīnīja vācietis Bernds Štube, kļūstot arī par 2013.gada čempionu. Boks finālā sacensību uzvarētājam zaudēja 2,6 sekundes. 1,9 sekundes aiz viņa palika Andrs Hinnekamps, kurš sezonas kopvērtējumā ierindojās 3.vietā.

Boka galvenais konkurents cīņā par 4.vietu kopvērtējumā Jakubs Kubičeks svētdien finišēja ceturtais, un ar to viņam bija pietiekami, lai saglabātu savu vietu kopvērtējumā. Sezonas noslēgumā Boku no čehu sportista šķīra trīs punkti.

2013.gada sezonas vicečempions čehs Ladislavs Hanaks Itālijā palika septītais.

Pārēji divi Latvijas „Super buggy” braucēji Ervīns Grencis un Juris Kuļikovskis šajā posmā nestartēja, taču „Buggy 1600” klasē 17.vietu 43 dalībnieku konkurencē izcīnīja un vienu punktu nopelnīja Andris Kuļikovskis. Tas gan nemainīja situāciju sezonas kopvērtējumā un A. Kuļikovskis ierindojās augstajā 12.vietā.

Vēl pie kopvērtējuma punktiem „Buggy 1600” klasē šosezon ticis Ronalds Baldiņš (8 punkti un 21.vieta), Māris Līcis (4 punkti un 32 vieta), Jānis Ščerbickis (1 punkts un 40.vieta).