Vairākos mikroautobusu maršrutos Rīgā turpmāk vairs nedarbosies braukšanas maksas atlaides

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 01.01.2020

No šodienas vairākos mikroautobusu maršrutos Rīgā vairs nedarbosies braukšanas maksas atlaides, kā rezultātā tiks mainīta arī maršrutu numerācija, informē uzņēmumā SIA "Rīgas satiksme".

Lai efektīvāk plānotu uzņēmuma resursus un novērstu maršrutu dublēšanos, no šodienas tiks veiktas izmaiņas vairāku minibusu numerācijā, pirmo ciparu aizstājot ar skaitli trīs. 

237.maršruta mikroautobuss turpmāk būs 337, 241.mikroautobuss - 341., bet 244.mikroautobuss - 344. 

Tā kā pārejas periodā jaunajos 300-tajos maršrutos kursēs ne tikai ekspresbusi ar oranži - balto krāsojumu, bet arī ar zili - balto krāsojumu, "Rīgas satiksme" aicina pasažierus pievērst īpašu uzmanību maršrutu numerācijai, jo minibusos, kuru numerācija sākas ar 2, darbojas Rīgas domes piešķirtās atlaides, savukārt ekspresbusos, kuru numerācija sākas ar skaitli 3, Rīgas domes piešķirtās atlaides nedarbojas. 

Ņemot vērā, ka šobrīd jau ir 346.ekspresbusa maršruts, 246.minibusa maršruts tiks slēgts, taču tiks veiktas izmaiņas 346.minibusa maršruta kustības sarakstā. Tādējādi Rīgā no šodienas būs desmit ekspresbusu maršruti un astoņi minibusu maršruti. 

No šodienas ir slēgts maršrutu taksometru stacijas galapunkts Satekles ielas krustojumā ar Elizabetes ielu, tādēļ 233.minibusa maršruta un 344., 322., 346.ekspresbusa maršrutu galapunkts pilsētas centrā turpmāk būs Abrenes ielā. 

233.minibusa un 344., 346.ekspresbusa maršruts kursēs no galapunkta "Abrenes iela" pa Abrenes ielu, Dzirnavu ielu, Satekles ielu un tālāk pa maršrutu. Virzienā uz Abrenes ielu kursēs pa maršrutu līdz Satekles ielai tālāk pa Satekles ielu, Dzirnavu ielu un Abrenes ielu. Grozītajos kustības sarakstos, reisu skaits nemainās. 

322.ekspresbusa maršruts kursēs no galapunkta "Abrenes iela" pa Abrenes ielu, Turgeņeva ielu un tālāk pa maršrutu. Virzienā uz Abrenes ielu kursēs pa maršrutu līdz Satekles ielai tālāk pa Satekles ielu, Dzirnavu ielu un Abrenes ielu. Grozītajos kustības sarakstos, reisu skaits nemainās.

Savukārt 271.minibusa maršrutā tiks veiktas izmaiņas atiešanas laikos, lai mazinātu sastrēgumu ietekmi uz kustības sarakstu. Kopējais reisu skaits, tai skaitā iebraukšanu skaits un laiki pieturvietā "Linezers" nemainīsies. 

Ar ieviestajām izmaiņām uzņēmums cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā. Mikroautobusu satiksmi Rīgā nodrošina SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme".
 

Foto: iAuto.lv