Tagad arī hibrīds - Hyundai prezentējis jauno Elantra (+ FOTO)

Foto: Publicitātes attēls
iAuto | 18.03.2020

Dienvidkorejas autobūves kompānija Hyundai iepazīstinājusi ar jaunās paaudzes sedanu Elantra, kas pārcēlies uz jaunu platformu un būs pieejams arī hibrīversijā.

Septītās paaudzes Hyundai Elantra ir 4676 mm garš, 1826 mm plats un 1435 mm augsts. Salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi garumam pielikti 56 mm, platumam – 25 mm. Līdz 2720 mm pieaugusi arī riteņu garenbāze.

Vizuāli jaunais modelis izceļas ar šūnu formas radiatora resti, kas saplūst vienotā elementā ar priekšējiem lukturiem, kuru virzienrādītāji iesniedzas tālu priekšējos spārnos, bet no aizmugures to visvieglāk atpazīt pēc jaunās trīsstūrveida formas lukturiem, kas kļūst smailāki virzienā uz centru un ir savienoti ar šauru diožu virteni.

Jaunās Elantra salonā būs multimediju sistēma ar 8 collu ekrānu, kā arī Apple CarPlay un Android Auto, bet dārgākajām komplektācijām – divi 10,25 collu ekrāni, kas paredzēti zem viena stikla apvienotajiem ciparu mērinstrumentiem un multimedijiem.

Palīgsistēmu klāsts paplašinājies un tagad Elantra vadītāja rīcībā var būt atpakaļskata kamera, inteliģenta gaismas kontroles sistēma, automātiskā bremzēšanas sistēma ar gājēju atpazīšanu, joslas uzturētājs ar automātisku piestūrēšanu, vadītāja modrības novērošanas sistēma. Komplektā arī bezvadu uzlādes iespēja viedtālrunim, Bose audio sistēma ar astoņiem skaļruņiem, funkcija, kas ļauj attālināti atbloķēt slēdzenes un iedarbināt motoru, izmantojot tālruņa lietojumprogrammu.

Elantra pirmoreiz pieejama hibrīdmodifikācijā, kas apvieno 1,6 litru benzīna motoru un elektromotoru, radot 141 Zs (264 Nm) kopējo jaudu. Komplektu papildina 1,32 kWh akumulators un sešu pakāpju robotizētā pārnesumkārba. Ražotājs norādījis, ka hibrīdmodifikācijas vidējais degvielas patēriņš ir 4,7 litri uz 100 km.

Motoru piedāvājumā būs arī 150 Zs jaudīgs divlitru motors kombinācijā ar variatoru, bet vēlāk piedāvājumu kuplinās jaudīgais modelis Elantra N.

Jaunā Elantra uz konveijera stāsies šī gada rudenī un dīleru centros pašmāju tirgū un ASV nonāks vēl līdz gada beigām.

Foto: Publicitātes attēls