RDSD aicina vecākus skolēnu brīvdienās rūpēties par bērnu drošību

Foto: publicitātes foto
G. | 01.06.2011

Sākoties skolēnu vasaras brīvdienām, Rīgas domes Satiksmes departaments aicina vecākus pārrunāt ar bērniem Ceļu satiksmes noteikumus, norādot, kā droši pārvietoties pilsētā ar kājām un velosipēdu.

Statistikas dati liecina, ka velobraucēji, kas jaunāki par 15 gadiem, visvairāk traumas gūst tieši jūnija mēnesī, kad sākas skolas vasaras brīvlaiks, līdz ar to, vecāki aicināti pievērst lielāku uzmanību satiksmes drošībai.

Satiksmes departaments atgādina, ka pārvietojoties pa pilsētu ar velosipēdu vai kājām, ir būtiski atcerēties, ka ielās, kur ierīkots veloceļš, velobraucējam ir atļauts pārvietoties tikai pa veloceļu.

Savukārt vietās, kur ārpus krustojumiem veloceļš šķērso brauktuvi un ceļu satiksme netiek regulēta, velosipēdu vadītājiem jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas brauc pa šķērsojamo brauktuvi. Ja velobraucējs brauc pa gājēju ietvi, tad viņam ir jādod priekšroka gājējiem.

Tāpat velobraucēji aicināti izmantot zvaniņu – tas palīdzēs izvairīties no konfliktsituācijām un informēs gājējus par velosipēdista tuvošanos.

Braucot pa ielas brauktuvi, uz velobraucēju attiecas visi tie paši satiksmes noteikumi, ceļa zīmes un luksoforu signāli, kas autovadītājiem. Departaments aicina velobraucējus atcerēties, ka, veicot pagriezienu manevrus uz ielas, arī velosipēdistam ir jārāda pagrieziena signāli. Tie sniegs informāciju pārējiem satiksmes dalībniekiem par gaidāmo velosipēdista manevru un novērsīs potenciālas avārijas situācijas.

Jāņem vērā, ka Satiksmes ministrija ir ierosinājusi veikt grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kas atļautu velobraucējiem šķērsot regulējamas gājēju pārejas braukšus, turklāt tādā ātrumā, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Taču jāņem vērā, ka šie grozījumi vēl nav apstiprināti Ministru kabinetā.

 Pašlaik Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka velobraucēji ielu drīkst šķērsot tikai ejot kājām. Ja grozījumi noteikumos tiks pieņemti, norma par gājēju pāreju šķērsošanu gājēju pārvietošanās ātrumā attieksies arī uz personām, kas pārvietojas ar skrituļslidām, skrituļdēļiem u.tml. sporta vai atpūtas inventāru.