Krievijā divus autovadītājus soda par ātrumu, ko to automobiļi nemaz nespēj sasniegt

Krievijā diviem autovadītājiem nosūtīts protokols par ātruma pārkāpšanu. Saskaņā ar tiem cienījama vecuma Opel universāls un Hyundai Solaris traukušies ar ātrumu virs 300 km/h.
Krievijā noticis kuriozs, taču iesaistītajiem autovadītājiem sāpīgs atgadījums, kas saistīts ar ātruma mērīšanas ierīcēm. Izdevums Motor.ru raksta, ka abi autovadītāji saņēmuši naudas sodus piecu tūkstošu rubļu (72 eiro) apmērā par ātruma pārsniegšanu, jo vietā, kur maksimālais atļautais braukšanas ātrums bijis 90 km/h Opel universāls attīstījis 304 km/h, bet Hyundai Solaris – 313 km/h.
Neraugoties uz faktu, ka pēc tehniskās dokumentācijas Hyundai Solaris maksimālais ātrums jaudīgākajā versijā ir 193 km/h, bet daudz ko savā dzīvē pieredzējušais Opel pat savā jaunībā nespēja paātrināties vairāk par 170 km/h, sods būs jāsamaksā abiem.
Incidentā iesaistītie autovadītāji mēģināja uzlikto sodu apstrīdēt, taču saņēma atteikumu. Ceļu policijā paskaidrots, ka pārkāpums fiksēts ar automātisko kameru, nevainīguma prezumpcija nedarbojas, un šādā gadījumā autovadītājiem savu taisnību nāksies pierādīt tiesā.
Vienīgais, ko autovadītāji līdz šim ir sasnieguši, ir no Valsts Satiksmes drošības inspekcijas videoierakstu centra vadītāja saņemtais solījums, ka ātruma mērīšanas ierīces tiks pārbaudītas, lai noteiktu, vai tās darbojas korekti.
Par to, ka ātruma mērīšanas ierīces nav perfektas var lasīt arī rakstā par Nordeka autobusa šoferi un viņam piespriesto sodu.

Foto: Ekrānbilde
LASI VĒL
- Nākotnē daļu "Tet" un LMT akciju plāno kotēt biržā (+ VIDEO)
- Ja jau elektroauto mazina CO2, vai tad tie ir vainīgi pie aukstās vasaras? (+ VIDEO)
- “Latvijas Dzelzceļš” pārdod bijušo valdības motrisi; opozīcijas deputāti iebilst (+ VIDEO)
- Vai autovadītāji var paļauties uz pašvaldības un LMT sodiem, ka tie ir pareizi un saskaņā ar likumu?
- BMW vadītājs "pamāca" kravas auto šoferus, un nevis vienu, bet divus (+ VIDEO)
- Bija pamats dusmām? - video autors domā, ka jā (+ VIDEO)
- Ludzas novadā motocikla vadītājs traucas ar ātrumu 196 km/h (+ VIDEO)
- Autobusa vadītājs ignorē aizliedzošo signālu (+ VIDEO)
- Polija nepalaiž gājējus? - tad jā, vai nē? (+ VIDEO)
- Lēciens no 100 metru augstas klints - šovs amerikāņu gaumē (+ VIDEO)