Konstantīnam Calko uzvara pirmajās autosacīkstēs

Foto: Kaspars Dziedātājs
Dāvis Šteinerts | 05.05.2011

Ar uzvaru savās pirmajās autosacīkstēs atzīmējies viens no mūsu talantīgākajiem jaunajiem kartingistiem – Konstantīns Calko. Daugavpilietis, kuram aprīlī palika tikai septiņpadsmit, Baltijas autošosejas čempionāta pirmajā posmā, pārliecinoši uzvarēja “Baltic Open” klasē.

“Doma par startēšanu šais sacensībās radās spontāni,” stāsta jaunais daugavpilietis. “Šosezon ir plānots startēt 1000 km sacīkstēs lietuviešu komandā un tad nu šīs sacensības bija domāts kā treniņš, lai pierastu pie mašīnas un iepazītu trasi. Galvenais bija finišēt un par uzvaru nebiju nemaz pārliecināts.”

Kostikam šajās brīvdienās nācās cīnīties “divās frontēs”, jo sestdienā viņš startēja Baltijas un Latvijas kartinga čempionāta “Ŗotax Max DD2” klasē pirmajā posmā Ropažos, sporta kompleksā  “333”. Tā nu viņam nācās skriet no kartinga Ropažiem uz autošosejas treniņiem Biķerniekos un atpakaļ uz kārtējo karta braucienu. Kartingā šoreiz viņam īsti labi neveicās – pusfinālā  jau pirmajā līkumā viņš iekļuva masu sadursmē, nolaužot kartam aizmugurējo spoileri un finišējot 12. vietā. Finālā viņš bija septītais un kopvērtējumā pēc pirmā posma ieņem astoto vietu. Toties svētdienā Konstantīns jau ārdījās Biķerniekos, kur ar lietuviešu “Baltic Open” klases BMW 320 automobili neatstāja nekādas cerības citiem, pārliecinoši uzvarot abos braucienos.

“Braucu pirmo reizi Biķerniekos, bija jāiemācās trase, jāpierod pie auto... Kartingā mērķis šosezon ir iekļūt pirmajā trijniekā Latvijas čempionātā, par autošoseju vēl grūti ko teikt, daudz kas atkarīgs no finansēm. Vēl neesmu īsti pārliecināts par savām spējām,” atzīst daugavpilietis.

Iespējams, ka šis panākums dos papildus stimulu jaunajam sportistam sākt nopietni pievērsties autošosejai, jo puisis atzīst, ka autosports viņam – tas jau ir uz visu mūžu.