F2 trijotne atklāj sacensības Jūrmalā

LūMSF | 10.06.2019

Sestdien, 2019.gada 8.jūnijā Jūrmalā, Lielupē notika starptautiskās sacensības „Jurmala Cup” ātrumlaivām. Neierasti, bet čempionātu atklāja F2 formulas, jo sacensību organizatoru klubs “Jūrmala Racing Team” bija parūpējies par sīvu konkurenci.

Kluba “Jūrmala Racing Team” līderis Ņikita Lijcs ir F2 ātrumlaivu klases TOP sešiniekā pasaules spēcīgāko ūdens motosportistu saimē un viņa komandas biedrs lietuvietis Edgars Riabko ir 2018.gada Eiropas čempionāta zelta medaļnieks un pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs. Savukārt kluba Mēmeles Sports Bauska sportists Uvis Slakteris ir 2016.gada F2 Eiropas čempions.

Pirmajā braucienā līderpozīcijā izvirzījās Ņikita Lijcs, priecējot līdzjutējus, bet piektais aplis bija izšķirošs, un Ņ.Lijcs zaudēja savu līderpozīciju. Notiekot līderu maiņai, pirmajā vietā finišēja Uvis Slakteris. Otrajā braucienā un trīs braucienu ieskaitē lietuvietis E.Riabko bija pārāks, un izcīnīja zelta medaļu, otrajā vietā atstājot U.Slakteri un trešajā Ņ.Lijcu.

Pastiprinoties vējam, startēja O klases laivas jeb skuteri. Vienīgais savā laivu klasē startēja Reinis Musts (O250, Nord Ost Alūksne), bet OSY400 guļošo laivu klasē uzvarēja Kristers Musts (Nord Ost Alūksne), otrais bija Kristaps Stūris (ART Racing Jēkabpils) un trešais Kristers Mangins (Mēmeles Sports Bauska), bet Jāni Badauķi (ART Racing Jēkabpils) izstūma no cīņas sadursme pēc finiša.

Jauniešu GT15 ātrumlaivu klasē pirmajā braucienā Nilam Slakterim izdevās noturēt aiz sevis otrajā vietā Nidu Kilinskaiti (Nord Ost Alūksne) un trešajā vietā Lauri Badauķi (ART Racing Jēkabpils). Otrajā un trešajā braucienā N.Kilinskaite noturēja līderpozīciju, kas viņai nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Otrais palika N.Slakteris un trešais – L.Badauķis. Pirmo reizi šajā klasē startēja Elīza Lakoviča-Lakovica (Mēmeles Sports Bauska).

Latvijas ūdens motosporta vēsturē kopā ar jauniešiem jau otro reizi startēja vienīgais elektriskās ātrumlaivas pilots Kārlis Degainis (Motorsport 77 Aizkraukle). Elektriskā ātrumlaiva pēc korpusa ir līdzīga GT15 laivām, bet aprīkota ar 48V motoru.

Šoreiz GT30 klasē pārliecinošu uzvaru svinēja Laura Lakoviča-Lakovica (Mēmeles Sports Bauska), aiz sevis ļaujot cīnīties Karol Soodla (Jūrmala Racing Team) un Robertam Miningam (Nord Ost Alūksne). Vienīgais savā laivu klasē finišēja Kristaps Upenieks (T550, Nord Ost Alūksne).

S550 laivu klasē pārāks bija Renārs Špacs (Nord Ost Alūksne), aiz sevis atstājot Kristapu Paegli (Mēmeles Sports Bauska) un komandas biedru Gintu Rozenbergu (Nord Ost Alūksne).

Jūrmalnieks Ņikita Lijcs (Jūrmala Racing Team) startēja ne tikai F2 klasē, bet arī F4 ātrumlaivu klasē. Ņ.Lijcs guva pārliecinošu uzvaru. Otro vietu izcīnīja Toms Smilškalns (Mēmeles Sports Bauska), bet trešais Uvis Lazarenoks (Jūrmala Racing Team) un ceturtais lietuvietis Pauls Stainis (Paulius Stainys, Jūrmala Racing Team).

Gliseru RN2000 klasē piedalījās divi piloti. Uzvarēja Mārtiņš Lauss (Paisums Jelgava), Gintu Puriņu (Nord Ost Alūksne) atstājot otrajā vietā. FR1000 klasē vienīgais startēja Didzis Jovaiša (Mēmeles Sports Bauska).

Komandu ieskaitē posma līderpozīcijā ir Mēmeles Sports Bauska ar 466 punktiem, kam seko Nord Ost Alūksne (462 punkti) un Jūrmala Racing Team (441 punkts).

Latvijas Ūdens motosporta federācijas (LŪMSF) prezidents Atis Slakteris teica: “ Paldies Jūrmalas domei par ikgadējo sadarbību un atbalstu. Paldies, klubam “Jūrmala Racing Team” un personīgi Lijca ģimenei par lielisko sacensību organizāciju. Paldies skatītājiem un karsējmeitenēm. Priecājos, ka Ņikita spēja priecēt skatītājus ar F2 un F4 formulu kuplo pārstāvību, vienlaikus tas bija labs sāncensības treniņš pirms gaidāmā Pasaules čempionāta 29.-30.jūnijā Kauņā, Lietuvā. Aicinu visus uz Lietuvu, kur vēl pirms Līgo svētkiem 22.-23.jūnijā Kupišķos notiks Baltijas čempionāts.”