Daugavpilī par 5,6 miljoniem eiro uzbūvēta jauna tramvaju līnija

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 05.02.2020

Šodien tramvaji Daugavpilī sāk izmantot jauno tramvaju līniju, kuras būvniecībā ieguldīti 5 650 200 eiro, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Tramvaju līnija tapusi 18.Novembra ielas posmā no Vasarnīcu ielas līdz Daugavpils reģionālajai slimnīcai, kopumā teju 2,3 kilometru garumā. Būvdarbi ir noslēgušies, un objekts ir pieņemts ekspluatācijā.

Ar šodienu "Daugavpils satiksme" sāks pasažieru pārvadāšanu jaunajā posmā tramvaju 3.maršrutā. No Cietokšņa puses tramvajs brauks līdz Čiekuru ielai, pagriezīsies pa kreisi un brauks līdz slimnīcai. Tālāk sabiedriskais transportlīdzeklis izbrauks uz Vasarnīcas ielu un brauks līdz Stropu ezeram. Atpakaļ tramvajs brauks arī pa jaunām sliedēm. Savukārt sliedes Vasarnīcu ielā posmā no 18.novembra ielas līdz pagriezienam uz slimnīcas pusi tramvaji pagaidām neizmantos.  

Pašvaldība atgādina autovadītājiem, ka uz ceļa tramvajam ir braukšanas priekšroka.

Jaunā tramvaju sliežu posma būvdarbi īstenoti "Daugavpils satiksmes" projekta "Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā" īstenošanas gaitā. 

Būvdarbu izpildi nodrošināja SIA "Binders", kopējā līgumcena bija 5 650 200 eiro. Teju 80% no attiecināmajām izmaksām ir Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Īstenojot būvniecības ieceri, nodrošināta iespēja tramvaju izmantošanai dzīvojamajam rajonam Veselības, Čiekuru ielās, kā arī ērtāka nokļūšana Daugavpils reģionālajā slimnīcā.

Foto: iAuto.lv