Anglijā, zem veikala grīdas atrod 100-gadīgas motociklu detaļas

Foto: Ekrānbilde
iAuto | 11.03.2020

The House Clearance Emporium antikvariāta veikala īpašnieki Lielbritānijas Šrusberijā atklājuši simtgadīgas motociklu detaļas, kas gadu desmitiem bija gaidījušas savu stundu zem pārdotavas grīdas.

Neparasts stāsts mūs sasniedzis no Lielbritānijas – tur, zem kāda antikvariāta veikala grīdas atklāta neliela noliktava ar aptuveni 100 gadus vecām motociklu detaļām. Detaļas bija noglabātas ar ķieģeļiem izmūrētā padziļinājumā, kas, acīmredzot, bija pārklāts ar finiera plāksnēm un paklājiem. Slepenā glabātuve zem grīdas atklājās nejauši, applūstot Severnas upei. Pēc tam, kad plūdi atkāpās, veikala īpašnieki uzsāka sakopšanas darbus un nolēma nomainīt arī bojāto grīdu.

Slēptuvē atradās daudz dažādu detaļu, kuru vecums varētu būt 100 vai pat vairāk gadu. To skaitā ir, piemēram, līdz pat 1964.gadam pastāvējušās J.A. Prestwich kompānijas ražotais dzinēja karteris un Rudge cilindru bloka galvas. Rudge bija Lielbritānijā labi pazīstams uzņēmums, kas ražoja motociklu un velosipēdu detaļas, taču savu darbību beidza jau 1942.gadā.

Jādomā, ka detaļas pagrīdē bija noglabājuši veikala iepriekšējie īpašnieki, kas specializējās mototehnikas tirdzniecībā un no turienes bija izvākušies pirms sešiem gadiem.

 

 

Foto: Ekrānbilde