Aizvadīts F4 ātrumlaivu Eiropas čempionāta posms Alūksnē

Foto: Publicitātes attēls
Jūrmala Racing Team | 17.07.2018

Aizvadītajās brīvdienās, 14. un 15.jūlijā, norisinājās Eiropas čempionāts F4 ātrumlaivu sacensībās, Alūksne ,Latvijā.

Alūksne pilsēta šogad saigaidija ātrumlaivu sacencības augstāka līmenī atjaunotā Alūksnes ezera pilsslaā. Kur paraleli notika Latvijas atklatajs čempionāts un Eiropas čempionāts F4 laivu klase.

Jūrmalniekam Nikitam Lijcam sacencību gaits bija diez gan smags. Pēc pirma pasaules posma tik īsajos termiņos nepaspēja sagatavot jauno dzienēju priekš Eiropas un Pasaules čempionatam. Atbraucot uz Alūksni ar cerību uzradīt viss augstako rezultātu ar esošo tehnikas stāvokli.   Sākot ar  uzradito sesto laiku   kvalifikācij, pēc tehniskas pārbaudes tiesnešu lēmums, atstāja visas iespējas cīnities par Eiropas čempiona titulu diskvalificejot par dzenskrūves parametru sīkam neatbilstībam kas īsti neitekmeuz uzradīto rezultātu. Kā ari Dānijas pilots Sebastians Haugaards bija sodīt par to pašu pārkapumu.

Startējot no 14.starta pozicijās jau pirmaja aplī cīnoties pacēlas līdz 6.vietai  taču pedejā apli strauji ņemot trases tālako līkumu uz konkurenta traucēta viļņa notrieca pagrieziena boja. Par ko bija sodīts + vienu apli kas atomatiski atbidija Latvijas sportistu uz plosta beigam.

Taču otraja  braucienā atkal startējot no tālaka plosta gala 11.starta pozicijas .Nikitam izdevas atkal izvirzities uz prekšu ieņemot 6.poziciju noturot to lidz finniša karogam ta beidzās sacencību pirma diena.

Otraja sacencību dienā laika apstakļi stipri izmanijas atnesot ar sevi  stipro vēju no ezera puses,  kas uz reiz padarija trases tālako pagriezienu par bīstamu punktu. Kā pierādijums tam  rīta brīvajos treninos avareja Ukraias pilots Nikita Avgustinovich.

Treša braucien laika, laika apstakli  palika vel trakaki kas  licinaja varaku lider pilotu ātruma zadējumu, taču Nikita Lijcs izmantoju iespēju uzradot augstako pilotažu šados laika apstakļos pacēlas uz 4.vietu. Kas automatiski deva iespēju cīnities par lider pozicijam final braucienā.

Līdz fināla brauciena startam vējš nomierinājas,trase palika drošāka taču tiesneši nolēma pievilk trases tālako boju  dzilāk ēzerā. Lai nodrošinaties no negadītiem laika apstaklū izmaņam padarot trases distance uz 150 īsaku kas stipri ietekme uz laivas regulējumiem .

 

Startējot, zaudējam  laiku un pozīcijas, kuru sacensību  laikā atguvām  un finišējām 6. vietā. Kopvērtējumā paliekot 7.vietā.

Komanda jau pēc Alūksnes turpina gatavot F4 un F2 uz nākamajam sacencība, kurās Nikita plāno piedalities ir Eiropas čempionāts F2 kas norisināsies Lietuvā, Zarasai 18-19 augustā.

Eiropas čempionāta kopvērtējums:

1. Morgan Jernfast 1100 pts

 2. Tuukka Lehtonen 910 pts

3. Ben Jelf 895 pts

7. Nikita Lijcs 359 pts 

5. Nikita Lijcs 21 pts

 

 

Foto: Publicitātes attēls