Zviedrijas MXGP motobraucējs Pauls Jonass sāks no pirmās starta vietas

Nozare.lv | 20.08.2017

Latvijas šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sestdien Zviedrijā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta 16.posma kvalifikācijas sacensībās MX2 klasē.

Jonass, kurš ir MX2 klases šīs sezonas kopvērtējuma līderis, kvalifikācijas braucienā par nepilnām divām sekundēm apsteidza šveicieti Žeremiju Sīveru, bet trešais bija amerikānis Deriens Seneijeijs.

Abi sacīkšu braucieni risināsies svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā četrus posmus pirms noslēguma Jonasam ir 629 punkti, bet ar 580 punktiem seko Sīvers, kamēr trešais ar 476 punktiem ir francūzis Benuā Paturels, kurš kvalifikācijā bija ceturtais.

Čempionātā bez Zviedrijas posma plānoti arī etapi ASV, Nīderlandē un Francijā.

Jonass šosezon triumfējis sešos posmos un bijis labākais 13 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē kvalifikācijā uzvarēja vairākkārtējais MX2 klases čempions un Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, otrais bija francūzis Romēns Fevrs, bet trešo vietu ieņēma slovēnis Tims Gajsers.

Kopvērtējumā līderis ar 605 punktiem ir itālis Antonio Kairoli, kuram ar 508 punktiem seko MXGP klases debitants Herlingss, kamēr trešais ar 486 punktiem ir francūzis Gotjē Polēns. Kairoli kvalifikācijā bija piektais, bet Polēns noslēdza pirmo sešinieku.