Pedrosam trešā uzvara šīs sezonas MotoGP posmos

Nozare.lv | 13.10.2013

Spāņu motobraucējs Denijs Pedrosa no "Repsol Honda" vienības svētdien triumfēja pasaules motošosejas čempionāta 15.posma - Malaizijas GP - sacensībās prestižākajā MotoGP klasē.

Pašlaik 28 gadus vecais sportists tādējādi tika pie savas trešās uzvaras šosezon.

Danijs Pedrosa Malaizijas GP vadībā Foto: motogp.com

Uzvarētājam finišā 2,757 sekundes zaudēja viņa tautietis un komandas biedrs Marks Markess, kurš ir pašreizējais kopvērtējuma līderis, bet trešajā vietā ierindojās vēl viens spānis - pašreizējais pasaules čempions Horhe Lorenso no "Yamaha Factory" komandas.

Līdz ar to sacīkšu debitants Markess nostiprinājis savas pozīcijas kopvērtējuma galvgalī un pietuvojies čempiona titulam.

Tikmēr ceturtajā pozīcijā sacensības noslēdza leģendārais itālis Valentīno Rosi no "Yamaha Factory", kuram sekoja attiecīgi spānis Alvaro Bautista no "Honda Gresini" komandas un brits Kals Krutčlovs no "Monster Yamaha" vienības.

Kā ziņots, Markess šosezon var kļūt par pirmo debitantu, kurš ieguvis titulu, kopš 1978.gada, kad to paveica amerikānis Kenijs Robertss. Viņš ir visu laiku jaunākais braucējs, kurš atradies pasaules čempionāta kopvērtējuma galvgalī.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 15 sacīkstēm Markess ir pirmais ar 298 punktiem, bet jau 43 punktus viņam zaudē Lorenso. Savukārt Pedrosa joprojām ir trešais ar 244 punktiem, bet 46 punktus viņam zaudē Rosi.

Šosezon MotoGP klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.

Pēc pagājušās sezonas karjeru noslēdza divkārtējais pasaules čempions Keisijs Stouners no Austrālijas, tikmēr Lorenso pērn kļuva par divkārtēju pasaules čempionu. Pirmoreiz viņš titulu izcīnīja 2010.gadā.