Latvijas supermoto čempionātā pārliecinoši līderi, Pumpurs izcīna Baltijas kausu

LaMSF | 13.06.2016

Sestdien, 11. jūnijā Ropažu „333” kartinga trasē norisinājās šīs sezonas 2. Latvijas čempionāta posms supermoto, kam paralēli tika aizvadīts 3. un noslēdzošais Baltijas čempionāta posms S1 un Baltijas kausa posms Open klasei.

Latvijas čempionātā bija vērojami ļoti izteikti līderi, bet Baltijas ieskaitē risinājās sīvas cīņas par 2016.gada tituliem – augstāko titulu Open klasē izcīnīja Rūdolfs Pumpurs. Paralēli trasē norisinājās arī mazmotošosejas sacensības.

Šajā posmā sportistiem bija jācīnās visai drēgnos un nepatīkamos laika apstākļos, taču tas nemazināja cīņassparu. Pretī pašmāju spēcīgākajiem sportistiem stājās meistarīgie Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas un pat Somijas sportisti, kuri dažādās klasēs spēja gūt virsroku. S1 klasē pirmo vietu izcīnīja ierastais līderis, igaunis Patrik Pals (50p). Otro vietu posmā izcīnīja Krievijas pārstāvis Aleksandr Latishev (44p), bet trešo vietu posmā ieņēma mājinieks Edgars Ivuškāns (40p (Motodroms)). Open klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa viesis no Somijas – Otto Lappalainen, kuram uzvara abos braucienos un posma kopvērtējumā (50p). Otrajā vietā ierindojās Valērijs Kuzmins (42p (Gulbenes moto)), bet trešajā – Gatis Tikiņš (42p). Street Moto (SM) klasē uz visiem goda pjedestāliem redzējām Latvijas sportistus. Pirmajā vietā Aleksejs Kuzmins (50p (Gulbenes moto)), otrajā vietā Edgars Tikiņš (44p), bet trešajā – Zigmārs Zvirbulis (38p). Savukārt SM Quad klasē pārliecinošs bija Igaunijas sportists Reimo Kerdt (50p), otro vietu izcīnīja Arnis Baldonis (42p (Gulbenes moto)), bet trešo – Roberts Gazārovs (42p (Gulbenes Moto)).

Ropažos ar 3.posmu tika noslēgts šīs sezonas Baltijas čempionāts S1 klasei. Dienas izskaņā tika noskaidrots, ka par čempionu kļuvis Aleksandr Latishev(122), bet vicečempiona lomā šogad palika Patrik Pals (94p). Trešo vietu sezonas kopvērtējumā izcīnīja Jedrzej Žurlauski (88p) no Polijas. Diemžēl viens no Latvijas spēcīgākajiem sportistiem - Dzintars Baltais (Motodroms) - aizvadīja ne tik veiksmīgu posmu un šogad bija spiests palikt ārpus trijnieka – 4.vietā (84p). Taču tituli arī šogad mūsu valstij negāja secen, jo Open klasē Baltijas kausu ieguva Rūdolfs Pumpurs (99p). Otro vietu kopvērtējumā izcīnīja soms Otto Lappalainen, bet trešo – Ilya Schleglov no Krievijas.

Sacensības vēl aizraujošākas darīja paralēli notiekošās Mazmotošosejas sacensības - LaMFS "Zelta Mopēda" čempionāts un LaMSF Kauss. Rūķīšu klasē uzvaras laurus plūca Ēriks Dmitrjevs (BJC Jaunība), otro vietu izcīnīja Elizabete Drīksna (Rīgas Jauno tehniķu centrs -RJTC), bet trešajā vietā ierindojās Iļja Ivanovs (BJC Jaunība). ST45 klasē pārāks izrādījās Jānis Mūrnieks (Mazmoto Racing Team), otrais – Kalvis Makaris (RJTC), bet trešais Māris Streļcovs (BJC Jaunība). ST 50 klasē uz doga pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Jorens Klintsons (BBaclub.lv), otro vietu izcīnīja Kaspars Brigzne (Mazmoto Racing Team), bet trešo – Vadims Kirčenko (BJC Jaunība).

Sport klasē pirmo vietu izcīnīja Kaspars Brigzne (Mazmoto Racing Team), otrajā vietā ierindojās Mārtiņš Egle (BBAclub.lv), bet trešo vietu izcīnīja Antons Macuks (BJC Jaunība). Retro 350 klasē līderis bija Ģirts Draugs (MX Ādaži), otro vietu izcīnīja Mārtiņš Putniņš, bet trešo Daigars Štendenbergs (Bieriņi). Savukārt Retro 500 klasē pārāks izrādījās Mārtiņš Hāze (RIXMOTO), otro vietu izcīnīja Māris Brigzne (Mazmoto Racing Team), bet trešo Aigars Andersons (Bieriņi).

Trasē devās arī skuteru klases, kur Scooter Sport 50 klasē uzvaras laurus plūca Didzis Blūms (RJTC), otro vietu izcīnīja Andris Aļabjevs (BJC Jaunība), bet trešo Kalvis Makaris (RJTC). Scooter Sport 70 klasē pirmajā vietā Igaunijas sportists Ants Parik (Saaremoto), otrais Dmitrijs Macuks (BJC Jaunība), bet trešais Kārlis Jakimovs (RJTC). Scooter Racing 70 klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa daudzsološais Ervins Smuļkevičs (Mazmoto Racing Team), kuram uz papēžiem mina otrās vietas ieguvējs Toms Dreimanis (RJTC), bet trešajā vietā palika igaunis Kert Laurimaa.

Latvijas čempionātā supermoto šogad paredzēti seši posmi un nākamais no tiem 24.jūlijā norisināsies Igaunijā, Aravetē.