Kupls latviešu skaits un teicami rezultāti Eiropas NE zonas motokrosa čempionātā

LaMSF | 24.05.2016

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 21. un 22. maijā Polijā norisinājās pirmais Eiropas Ziemeļaustrumu jeb NE zonas čempionāts motokrosā EMX65 un EMX85 klasēm.

Sacensībās kopskaitā piedalījās 13 Latvijas pārstāvji – uzvaru EMX65 klasē izcīnīja Edvards Bidzāns, bet trešo vietu ieņēma Kārlis Alberts Reišulis, savukārt EMX85 klasē uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Patriks Ūzuls.

Visvairāk Latvijas sportistu startēja EMX65 klasē – deviņi dalībnieki. Teicamu sniegumu 1.posmā uzrādīja motokluba „Bieriņi” pārstāvis, daudzsološais Eduards Bidzāns, kurš uzvarēja gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā, kļūstot par šī brīža NE zonas līderi. Otru labāko sniegumu no mūsu sportistiem uzrādīja sporta kluba „Elkšņi” pārstāvis Kārlis Alberts Reišulis dienas izskaņā kāpjot uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Tūlīt aiz labāko trijnieka – 4. vietu posma kopvērtējumā ieņēma Reišuļa komandas biedrs Kirils Maslovs, bet 5. vietā ierindojas tā paša kluba pārstāvis Aleksis Araids. „MX Ādaži” sportists Jānis Kubuliņš posmā izcīnīja 7. vietu, bet tūlīt aiz viņa astotajā vietā „Motokurzemes” pārstāvis Roberts Lūsis. Otrs Reišuļu ģimenes pārstāvis, arī sporta kluba „Elkšņi” sportists – Jānis Mārtiņš Reišulis - izcīnīja 12.vietu, „CAMK Latgale” sportists Ēriks Caunišs ierindojās 19.vietā, bet 34. vietu ieņēma viņa komandas biedrs Rainers Timko. Kopskaitā šajā klasē startēja 41 sportists.

EMX85 klasē spēcīgākais no Latvijas pārstāvjiem bija „K.Serģa motokluba” pārstāvis Patriks Ūzuls, kurš kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu, bet otru labāko sniegumu uzrādīja komandas biedrs Kristers Krists Sūna, izcīnot 6.vietu. 11.vietā šoreiz ierindojās „MX Moduls” sportists Kristiāns Freimanis, bet „MX Ādažu” pārstāvis Ričards Kursītis izcīnīja 17.vietu.

Paralēli Eiropas NE zonas sacensībām Polijā norisinājās arī vienīgais Eiropas kauss sievietēm, kurā startēja divas dāmas no Latvijas – Aivara Ābola audzēkne Anna Stecjuka, kura šogad pārstāv motoklubu BJC „IK Auseklis”, un Anastasija Ušakova - „CAMK Latgale” sportiste. Lai gan meitenēm neizdevās finišēt punktos, uzrādīts gana labs sniegums, 41 sportista konkurencē Annai Stecjukai ierindojoties 26.vietā, bet Anastasijai Ušakovai 28.vietā. Noteikti jāmin, ka Anna Stecjuka bija šo sacensību jaunākā dalībniece.

Otrais Eiropas čempionāta Ziemeļeiropas zonas posms 25. un 26.jūnijā jau atkal norisināsies Polijā, savukārt noslēdzošās šīs zonas cīņas 9. un 10 jūlijā risināsies Latvijā, Stelpes mototrasē.