Karro izcīna augsto 11.vietu pasaules čempionāta posmā

Nozare.lv | 14.07.2014

Latvijas labākais motobraucējs Matīss Karro svētdien izcīnīja augsto 11.vietu Somijā notikušajās pasaules čempionāta motokrosā 13.posma sacensībās prestižākajā MXGP klasē.

Pirmajā braucienā "Wilvo Forkrent KTM" komandu pārstāvošais Karro noslēdza pirmo desmitnieku, savukārt otrajā viņš ierindojās 11.vietā, kas šādu rezultātu viņam deva arī posma kopējā ieskaitē.

Divu braucienu summā Karro tika pie 21 punkta.

Tikmēr otrs Latvijas motobraucējs Dāvis Ivanovs ("MX Moduls"), kurš sestdien bija labāks par Karro kvalifikācijas sacensībās, pirmajā braucienā finišu nesasniedza, bet otrajā ierindojās 18.vietā, kas posma kopējā vērtējumā viņam deva 19.pozīciju un trīs punktus.

Par šo sacensību uzvarētāju kļuva septiņkārtējais pasaules čempions itālis Antonio Kairoli, būdams labākais abos braucienos.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē pēc 13 posmiem līderpozīcijā ar 577 punktiem atrodas Kairoli. Tikmēr Karro ar 167 punktiem pakāpies uz 14.vietu, kamēr Augusts Justs, kurš pārtraucis savu karjeru, sešos posmos tika pie desmit punktiem un ir 37.pozīcijā.

Savukārt Ivanovs ar nopelnītiem trim punktiem kopvērtējumā ir 46.vietā.

Tikmēr MX2 klases sacensībās Pauls Jonass pirmajā braucienā bija 14.vietā, bet otrajā izdevās par vienu pozīciju pakāpties, kas viņam ļāva šajā posmā izcīnīt 14.pozīciju un 15 punktus.

Savukārt Roberts Justs pirmajā braucienā bija 18.vietā, bet otrajā finišu nesasniedza, tiekot pie trim punktiem un 21.vietas posmā.

Čempionāta kopvērtējumā R.Justs ar 54 punktiem ieņem 25.vietu, kamēr piecos posmos startējušais Jonass ar 38 punktiem ir uzreiz aiz viņa.

Savukārt Eiropas čempionāta (EMX) pirmajā posmā 65 kubikcentimetru klasē augsto piekto vietu izcīnīja Kristians Freimanis tiekot pie 32 punktiem, bet Kristers Krists Suna nevienā no abiem braucieniem pie punktiem netika, ierindojoties 30.vietā.

Tikmēr 85 kubikcentimetru klasē divu braucienu summā 22.vietu ieņēma Rainers Žuks tiekot pie trim punktiem, kamēr Ralfs Edgars Ozoliņš bija 28.vietā, paliekot bez punktiem.

Sezona līdz septembrim risināsies 18 posmu garumā. Pēc sezonas septembra beigās Ķeguma trasē "Zelta zirgs" risināsies prestižais pasaules Nāciju kauss motokrosā.