Jonass izcīna desmito vietu Krievijas "Grand Prix" kvalifikācijā

Nozare.lv | 09.06.2019

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Rockstar Energy Husqvarna" komandas sestdien izcīnīja desmito vietu pasaules čempionāta sezonas astotā posma - Krievijas "Grand Prix" - kvalifikācijā prestižākajā MXGP klasē.

Kvalifikācijā par uzvarētāju tikmēr tika kronēts francūzis Romēns Fevrs, kurš par nepilnām divām sekundēm apsteidza slovēni Timu Gajseru. Savukārt Jonass no pirmās pozīcijas atpalika par 43 sekundēm.

Vēl kvalifikācijas sākumā Jonass atradās septītajā vietā, tomēr beidzamajos apļos viņš zaudēja pāris pozīcijas.

Neveiksmi kvalifikācijā piedzīvoja bijušais Jonasa komandas biedrs KTM rūpnīcas vienībā Antonio Kairoli, kurš krita un izstājās.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms astotā posma līderis ar 311 punktiem ir Kairoli, kamēr otrais ar 301 punktu ir Gajsers. Savukārt Jonass septiņu sacensību laikā ieguvis 139 punktus, kas viņam ļauj ieņemt 11.vietu.

Jau ziņots, ka Jonass šogad Itālijā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta piektajā posmā, pirmo reizi kāpjot uz goda pjedestāla prestižākajā MXGP klasē, kurā viņš aizvada debijas sezonu.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz "Husqvarna" vienību. Vēl 2017.gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonasa jaunās komandas "Rockstar Energy Husqvarna" īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jau nākamnedēļ notiks Ķegumā.