Cīņu par Argentīnas GP titutu Pauls Jonass sāks no pirmās starta pozīcijas

Nozare.lv | 19.03.2017

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass sestdien Argentīnā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta trešā posma kvalifikācijā MX2 klasē.

Jonass, kurš pārstāv "Red Bull KTM Factory Racing" komandu, kvalifikācijā pēc 13 veiktiem apļiem finišu sasniedza 24 minūtēs un 57,849 sekundēs, bet otrais bija spānis Horhe Prado Garsija, kurš latvietim zaudēja 3,925 sekundes.

Savukārt trešo ātrāko rezultātu uzrādīja amerikānis Deriens Seneijeijs, kurš Jonasam zaudēja 4,507 sekundes.

Svētdien motosportisti cīnīsies par medaļām.

Kopvērtējumā pirms trešā posma sacensībām līderis ar 78 punktiem ir beļģis Žuljēns Lībers, viņam ar 72 punktiem seko šveicietis Žeremijs Sīvers, bet 70 punkti ir francūzim Benuā Paturelam. Savukārt Jonass ar 57 punktiem ir piektajā pozīcijā.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē kvalifikācijā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, kuram sekoja beļģis Žeremī van Horebēks, bet trešais bija itālis Antonio Kairoli. Savukārt lietuviešu talants Armīns Jasikonis ierindojās septītajā pozīcijā.

MXGP klasē kopvērtējuma līderis ar 68 punktiem ir Kairoli, otro vietu ar 60 punktiem ieņem Klemāns Desaijs, bet trešais ar 56 punktiem ir Gajsers.

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru, bet otrajā etapā dubļainajā Indonēzijas trasē viņam divi neveiksmīgi braucieni un 21.vieta. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja viņa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.