Pauls Jonass ASV iegūst 7.vietu; Sīvers samazina atstarpi

Nozare.lv | 04.09.2017

Latvijas šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas svētdien ASV ieņēma septīto vietu pasaules čempionāta 17.posmā MX2 klasē, savam sīvākajam kopvērtējuma konkurentam Žeremijam Sīveram ļaujot par pieciem punktiem samazināt atstarpi sezonas vērtējumā, kurā gan latvietim joprojām ir 40 punktu pārsvars.

Pirmajā braucienā Jonass piedzīvoja kritienu pirmajā līkumā, taču pēc tam spēja pakāpties līdz desmitajai vietai.
Tikmēr otrajā braucienā viņš ilgu laiku bija trešais, beigās braucienu noslēdzot piektajā pozīcijā.

Tikmēr abos braucienos uzvarēja mājinieks Roberts Hempšīrs, kurš kļuva par etapa uzvarētāju, lai gan viņam šis bija pirmais starts šī gada pasaules čempionātā.

Pirmajā braucienā viņš par 3,6 sekundēm pārspēja tautieti Tomasu Kovingtonu, bet trešais palika Hanters Lorencs no Austrālijas, kurš bija vēl par sekundi lēnāks.

Tikmēr Jonass, kurš ir MX2 klases šīs sezonas kopvērtējuma līderis, uzvarētājam zaudēja 49,6 sekundes, paliekot uzreiz aiz sava sīvākā sekotāja kopvērtējumā Sīvera no Šveices, kurš bija par deviņām sekundēm ātrāks.

Savukārt otrajā braucienā Hempšīrs par 1,1 sekundi pārspēja Lorencu, kurš etapā līdz ar to ieņēma otro vietu, kamēr trešais bija Sīvers, atpaliekot vēl par 1,6 sekundi, posmā nodrošinot ceturto pozīciju aiz Kovingtona. Tikmēr Jonass otrajā braucienā uzvarētājam zaudēja 23,4 sekundes.

Jau ziņots, ka sestdien kvalifikācijā Jonass bija trešais, aiz mājiniekiem Kovingtona un Džastina Kūpera.
Pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonasam pēc svētdienas etapa ir 696 punkti, bet ar 656 punktiem seko Sīvers, kamēr trešais ar 523 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš vairs nevarēja apdraudēt Jonasa līderpozīciju.

Čempionātā vēl plānoti arī etapi Nīderlandē un Francijā. Divos posmos viens braucējs maksimāli var nopelnīt 100 punktus.

Jonass šosezon triumfējis sešos posmos un bijis labākais 13 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Kā vēstīts, Jonass šogad nepalīdzēs Latvijas izlasei Nāciju kausa sacensībās. Februāra vidū neilgi pirms pasaules čempionāta sezonas sākuma Jonass starptautiskās sacensībās guva nelielu smadzeņu satricinājumu, bet tas viņam netraucēja jau nedēļu vēlāk piedalīties pirmajā pasaules čempionāta etapā. Turpinājumā latvietis piedalījies visos posmos, taču gūto galvas traumu dēļ ārsti bija ieteikuši sezonu beigt ātrāk.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē uzvarēja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš pirmajā braucienā bija otrais, bet otrajā finišu sasniedza pirmais.

Viņš etapa kopvērtējumā aiz sevis atstāja mājinieku Eli Tomaku, kurš bija ātrākais pirmajā braucienā, bet trešo vietu ieņēma kopvērtējuma līderis Antonio Kairoli no Itālijas, kurš ir ļoti tuvu savam septītajam pasaules čempiona titulam šajā klasē.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem Kairoli ir iekrājis 673 punktus, kamēr Herlingsam, kurš ir MXGP klases debitants, ir par 96 punktiem mazāk. Savukārt trešais ar 545 punktiem ir francūzis Gotjē Polēns, kurš ASV posmā palika 11.vietā.