Ņikita Lijcs pirmajā sezonā F2 uzstāda augstus rezultātus un ir gatavs cīnīties tālāk! (+ VIDEO)

Jūrmala Racing Team | 21.08.2018

Šajā nedēļas nogalē 18.-19. augustā Latvijas braucējs Ņikita Lijcs aizstāvēja Latvijas vārdu Formula 2 Eiropas čempionātā Lietuvā, Zarasai pilsētā.

Divu dienu sacensībās sportisti cīnijās četros brauciena posmos. Pēc pirmā brīvā treniņbrauciena, kurā cīnījās 14 braucēji no visas Eiropas, Ņikita uzstādītais laiks ļāva viņam ierindoties 11.vietā. Kvalifikācijas braucienā Ņikita uzstādīja 6. labāko laiku un tas viņam deva iespēju startēt Q2. Šajā braucienā Ņikitas vadītajai formulai radās tehniskas problēmas, kas neļāva uzrādīt labāku laiku, tāpēc sportists ierindojās 10.vietā, kas nozīmēja, ka Ņikita automātiski izkrita no iespējām cīnīties Q3 par labākajām starta pozīcijām.

Pirmajā sacensību braucienā Ņikita Lijcs startēja no 10. pozīcijas un jau starta taisnē spotists apsteidza savus konkurentus pavirzoties uz priekšu par 4 vietām un ierindojās 6.pozīcijā. Brauciena laikā Ņikita veiksmīgi izvairījās no vairākām sadursmes iespējām, kad uz ūdens notika avārija. Pēc pirmajiem apļiem sadūrās divas formulas - Krievijas sportista, bijušā Formula 1 braucēja Staņislava Kourtsenovsky formula un jaunā Zviedrijas braucēja Scott Curtis formula. Sacensības tika turpinātas, jo pēc sadursmes nevienam netika radīti nopietni apdraudējumi un sportisti varēja turpināt sacensības. Ņikita šajā braucienā noturēja savas pozīcijas un finišā ierindojās 6.vietā.

Otrajā braucienā Ņikita Lijcs startēja no 6.pozīcijas un jau startā uzrādīja ļoti labu rezultātu. Sacensību gaitā Ņikita apsteidza vēl divus braucējus un finišā ieguva 4.vietu.

Otrajā dienā pēc brīvā treniņa Latvijas sportists Ņikita Lijcs uzstādīja 2.labāko laiku un tikai par 4 simtdaļām atpaliekot no 1. vietas ieguvēja Norvēģijas braucēja Tobias Monthe-Kaas, kas ieņēma ‘’pole positon’’pirmās dienas kvalifikācijā. Pēc treniņbrauciena strauji pasliktinājās laikapstākļi. Lielie viļņi un spēcīgais vējšs radīja apgrūtinātu braukšanu.

Trešajā braucienā startējot no 4. pozīcijas Ņikitam neizdevās izrauties starta pozīcijā un pēc pirmā pagrieziena Ņikita ierindojās 6.vietā. Visa brauciena laikā asā cīņā ar Austrijas braucēju Rupert Temper Latvijas sportists cīnījās par pozīcijām un tehnisku iemeslu dēļ viņam neizdevās izrauties vadībā. Šajā braucienā Ņikita finišēja 6.pozīcijā.

Ceturtajā, noslēdzošajā braucienā, Ņikita startēja no 6. starta vietas. Sportistam izdevās izrauties starta taisnē un pēc pirmā līkuma Ņikita ierindojās jau 5.vietā. Brauciena laikā Ņikitam atkal nācās cīnīties ar Austrijas braucēju par 5-6 pozīciju, tomēr Ņikitam izdevās nosargāt savas pozīcijas un finišēt kā piektajam.

Latviju šajā posmā, Eiropas čempionātā Zarasai F2 sacensībās, pārstāvēja divi Latvijas sportisti - Uvis Slakteris un Ņikita Lijcs. Kopvērtējumā no četriem braucieniem ņemot vēra trīs labākos brauciena rezultātus, Ņikita Lijcs ieņēma 6.vietu, Uvis Slakteris 9.vietu. Pirmo vietu šajās sacensībās pelnīti ieguva mūsu draugi un kolēģi no Lietuvas ar F2 pilotu Edgaras Riabko.

Ņemot vērā to, ka Ņikitam šī ir pirmā sezona F2 formulā un tikai otrās sacensības Eiropas līmenī, tad šis ir ļoti labs rezultāts un sportists ir ļoti apmierināts ar rezultātiem. Šobrīd komanda turpina gatavoties nākamajai sezonai un atzīst, ka ir daudz darba jāiegulda, lai sasniegtu labākus rezultātus. Pēc komandas plāna šīs bija noslēdzošās sacensības F2 šajā sezonā. Šobrīd komanda pārsledzas un ir gatavi turpināti cīņu par Pasaules Čempiona titulu F4 formulā. Tuvākais F4 posms notiks no 1.- 2. septembrim Anglijā.

Ņikita Lijcs un visa komanda saka milzīgu paldies Latvijas atbalstītājiem, kuri bija ieradušies vērot sacensības un turēt īkšķus par sportistiem Zarasai, Lietuvā!