Jūrmalnieks Ņikita Lijcs izcīna pirmo vietu Anglijā

Foto:
2017.g. 04.July, 07:07

Kopš iepriekšejā Pasaules čempionāta posma F-4 ātrumlaivām, kas norisinājās Somijā, Imatrā ir pagājušas tikai divas nedēļas, kas manāmi ietekmēja braucējus.

Divas nedēļas ir ļoti mazs laika periods, lai paspētu uzlabot laivas tehnisko pusi kā arī nokļūt līdz nākamajai sacensību vietai, taču jūrmalnieks Ņikita Lijcs kopā ar savu komandu ir labi pastrādājuši.

Aizvadītajā nedēļas nogalē 01-02.jūlijā, Lielbritānijas pilsētā Stewarby norisinājās Pasaules čempionata otrais posms F-4 ātrumlaivu klasē. Sacensībās piedalījās 20 braucēji no dažādām valstīm.

Sestdien, brīvo treniņu rezultātā, Ņikita ierindojās trešajā vietā, atpaliekot no mājinieka Bena Morsa vien par 14 simdaļās sekundēm, un no otrās vietas ieguvēja, soma Juho–Mati Manninena vien par 2 simdaļām sekundes.

Pirmais brauciens izdevās labs, startējot no trešās starta vietas Ņikita sparīgi cīnījās, kā rezultātā mūsu pilots izcīnīja otro vietu. Pirmais finišu sasniedza Juho –Mati Manninens.

Svētdienas rītā Ņikita kopā ar mehāniķiem nolēmis pamainīt tahktiku, kas vainagojās ar panākumiem. Kvalifikācijas braucienā jūrmalnieks izcīnija pirmo starta vietu. Jāatzīst, ka otrā sacīkste bija ļoti smaga. Uzreiz pēc starta avarējis soms Tuukka Leehtonens, kā rezultātā tika pacelts sarkanais karogs un laivas bija spiestas sarindoties atpakaļ, lai vēlreiz startētu.

Otrais starts ļāvis braucējiem izbraukt vien pāris apļus, kad atkal tika pacelts sarkanais karogs, avarējis lietuvietis Virgilijus Gedrimas. Trešais starts bija mazliet mierīgāks, taču pēc neilga laika brits Bens Morsa ietriecās bojā un tika pacelts dzeltenais karogs, taču sacīkste turpinājās. Pie nākamās bojas smagi avarēja dāņu pilots Sebastians Haugards ar mājinieku Colinu Jelfu, kurš pavadīja vairāk nekā 2 minūtes zem ūdens un bija nogādāts uz slimnīcu ar smagām traumām ar helikoptera palīdzību. Avārijas dēļ finišs bija zem dzeltenā karoga. Visa brauciena garumā Ņikita nelaida nevienu sev klāt, pateicoties tam finišēja pirmais, aiz sevis atstājot savu konkurentu, somu Juho –Mati Manninenu.

Foto: Publicitātes attēls