Jonasam ceturtā vieta pasaules čempionāta posma kvalifikācijā

Nozare.lv | 14.04.2018

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sestdien Portugālē ierindojās ceturtajā vietā sezonas piektā posma - Portugāles "Grand Prix" - kvalifikācijā.

Kvalifikācijā uzvaru izcīnīja latvieša komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas, otrais bija dānis Tomass Kjērs Olsens, kamēr trešo vietu ieņēma austrālietis Džeds Bītons.

Jonass Pradem zaudēja astoņas sekundes.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms piektā posma līderis ar 180 punktiem ir Jonass, bet otrajā vietā ar 152 punktiem seko Prado, kamēr trešais ar 145 punktiem ir Olsens.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi, septītajam no tiem maija vidū notiekot Ķeguma trasē "Zelta zirgs".