J.Baumanis ieņem devīto, bet Nitišs 12.vietu PČ rallijkrosa etapā Vācijā; A.Baumanis kļūst par Eiropas vicečempionu ''Super1600'' klasē

Nozare.lv | 02.10.2017

Latvijas rallijkrosa braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs svētdien Vācijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) prestižās "SuperCar" klasē 11.posma sacensībās ieņēma attiecīgi devīto un 12.vietu, kamēr par Eiropas vicečempionu "Super1600" klasē kļuva Artis Baumanis.

Abi Latvijas sportisti sasniedza pusfinālu un J.Baumanis, kurš pārstāv STARD komandu, nebija tālu no tikšanas arī finālā, tomēr iekļūt starp sešiem labākajiem viņam neizdevās.

Savā pusfināla braucienā J.Baumanis pēc pirmā apļa bija trešais, tomēr vēlāk viņš ļoti sīvā cīņā zaudēja zviedram Timijam Hansenam, paliekot pirmais aiz fināla svītras.

Tikmēr Nitišs, kurš pārstāv EKS komandu, startējot vienā pusfinālā ar J.Baumani, īsti par cīņu finālā neiesaistījās, braucienā paliekot pēdējais - sestais.

Tikmēr par sacensību uzvarētāju kļuva Nitiša komandas biedrs Matīass Ēkstrems, kurš finālā aiz sevis atstāja Timiju Hansenu un somu Tomasu Heikinenu.

Jau vēstīts, ka pēc sestdien veiktajiem diviem pirmajiem kvalifikācijas braucieniem Nitišs bija desmitais, bet Baumanis atradās 12.pozīcijā.

Savukārt svētdien trešajā kvalifikācijas braucienā Baumanis bija desmitais, bet Nitišs vienu vietu aiz viņa, uzvarot norvēģim Pēteram Sūlbergam, kurš tikai pirms divām nedēļām Rīgā notikušajā etapā, sadursmē ar Baumani, iedzīvojās atslēgas kaula un divu ribu lūzumā.

Vien pirmdien norvēģim tika veikta operācija, bet jau šajā nedēļas nogalē viņš devies uz starta.

Sūlbergs bija labākais arī ceturtajā kvalifikācijā, kurā teicami startēja arī Baumanis, ieņemot sesto vietu, kas viņam kopvērtējumā ļāva pakāpties uz devīto pozīciju. Tikmēr Nitišs pēdējā kvalifikācijā bija 11.vietā, tādu pat pozīciju ieņemot pēc kvalifikācijas, kas viņam arī ļāva tikt starp 12 pusfinālistiem.

Zīmīgi, ka Sūlbergs pēc tam pārliecinoši uzvarēja arī savā pusfināla braucienā, bet finālā viņš palika ceturtais.
J.Baumanis pēc kvalifikācijas bija ticis pie 138, bet Nitišs 134 punktiem, kamēr līdera Sūlberga rēķinā tobrīd bija 181 punkts.

Pirms sezonas noslēdzošā posma zviedram Jūhanam Kristofešsonam ("PSRX Volkswagen Sweden"), kurš konkurentiem ir neaizsniedzams, pirms divām nedēļām Rīgā garantējot sev čempiona titulu, ir 286 punkti, kamēr ar 234 punktiem viņam seko komandas biedrs Sūlbergs, bet trešais ar ir Ēkstrems, kuram ir punkts mazāk.

Tikmēr J.Baumanis ar 88 punktiem ir 12.pozīcijā, kamēr Nitišs ar nopelnītu 71 punktu ieņem 14.vietu, abiem latviešiem saglabājot savas pozīcijas.

Savukārt komandu vērtējumā uzvaru nodrošinājusi "PSRX Volkswagen Sweden".

Šīs sezonas pasaules čempionāta sezona noslēgsies novembrī Dienvidāfrikas Republikā, bet Vācijā tika aizvadīts priekšpēdējais posms.

Vācijā norisinājās arī Eiropas čempionāta pēdējais posms, kur "Super1600" klasē par Eiropas vicečempionu kļuva Artis Baumanis.

Pēc kvalifikācijas viņš ar 163 punktiem bija trešais, kamēr līderim Kasparam Navickim bija 169 punkti. Tikmēr vēl viens latvietis Juris Spīķis ar 129 punktiem ieņēma 12.pozīciju, tomēr pusfinālā nestartēja, kamēr Arnis Odiņš ar 112 palika 17.vietā, sacensības noslēdzot.

Pusfinālā A.Baumanis savā braucienā bija trešais, tādu pat vietu ieņemot arī finālā, kurā uzvarēja Navickis. Tikmēr sestais palika ungārs Kristiāns Sābo, taču ar to pietika, lai viņš tiktu pie Eiropas čempiona titula, kamēr A.Baumanis palika otrais.

Sezonas kopvērtējumā Sābo nopelnīja 137 punktus, bet A.Baumanis no viņa atpalika par desmit punktiem. Savukārt trešais ar 121 punktu palika soms Jusi Peteri Lepihalme, kurš pēdējā posmā ieņēma otro vietu.
Latvijai pēdējos gados "Super1600" klase bijusi veiksmīga, jo 2013.gadā tajā par Eiropas čempionu kļuva Reinis Nitišs, bet 2015.gadā kopvērtējumā triumfēja Jānis Baumanis.