Chevrolet Aveo tests

Foto: Chevrolet Aveo
2012.g. 13.oktobris, 11:11

Jaunā gadu tūkstoša sākumā Latvijas auto tirgus statistikā „Chevrolet” vārds parādījās tikai tabulas zemākajās ailēs un tikai tipiski amerikāniskā veidolā – uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi „Suburban”, „Tahoe” (milzu izmēra apvidus auto), dažas „Corvette”...

2003. gadā pārdoti tika 34 auto ar šo marku. Izmaiņas nesa 2004., kad „General Motors” iekļāva savā globālajā tīklā finanšu grūtībās kārtējo reizi nonākušo Dienvidkorejas „Daewoo”, sāka tā ražotnes piebarot ar savām tehnoloģijām un milzīgajām agregātu ražošanas jaudām. Kā mārketinga stratēģija Eiropā tika izvēlēta „Daewoo” automobiļu pakāpeniska pārdēvēšana par „Chevrolet”, pircēju pieradināšana pie šī logotipa atrašanās nevis vairs uz amerikānisku milžu radiatoru restēm, bet gan pavisam nelielu, demokrātisku, lētāku nekā, piemēram, „Opel” auto noformējumā. Izdevās? Zināmā mērā jā. 2004. un 2005. gadā Latvijā tika reģistrēti attiecīgi 457 un 761 „Chevrolet”. Gandrīz visi mazajā un kompaktajā klasē. Agregātu donors „Opel” gan netika panākts, taču pabaidīts gan. „GM” pat sāka piesardzīgi atdalīt šo divu zīmolu tirdzniecību, lai netraucētu tradicionālajam līderim.

Krīze satricināja abus. 2011. „Opel” Latvijā pārdeva ceturtdaļu no trekno gadu apjoma, „Chevrolet” – atkal tikai nepilnu pussimtu auto.

Un nu – „Aveo”. Atšķirībā no daudziem iepriekšējo gadu mazajiem „Chevrolet” tas nav būvēts uz „Opel” platformas. Šasija jauna, oriģināla. Ļoti stingras konstrukcijas, ar telpiskiem elementiem visā grīdas garumā. Tiek pat runāts, ka šādu jauninājumu „GM” šeit iemēģina turpmākai visa sava modeļu klāsta (arī „Opel”) pārejai uz šādu uzbūvi. Dzinēji gan no bagātīgā radinieka plašā un ļoti modernā piedāvājuma.

Dizains – oriģināls un pēc žūrijas vienprātīga atzinuma - stilīgs un atraktīvs. Savdabīgi, no atsevišķām cilindriskām daļām veidoti lukturi, savukārt salonā uzmanību piesaista motociklu stilā veidotais instrumentu panelis.

Automobilis pieejams hečbeka vai sedana versijās. Sedans ir par 360 mm garāks nekā hečbeks, kura garums ir 4039 mm. Pēc „Latvijas Gada Auto” žūrijas pirmās kopīgās testu dienas daudzi eksperti bija vienisprātis, ka par „Aveo” ietilpību var teikt to pašu, ko par visiem mūsdienu mazās klases automobiļiem – „mazauto”, kas nebūt vairs nav mazs. Precīzāk to būtu dēvēt par nelielu. Par vietas trūkumu nevar sūdzēties ne priekšā, ne aizmugurē sēdošie. Pie stūres var ērti iekārtoties pat visai liela auguma vadītājs. Arī bagāžnieks ir ietilpīgs, bet tā izmērus abu virsbūves versiju mašīnām var palielināt, salokot aizmugures sēdekļu atzveltnes. Sedana bagāžniekam ir 502 litru tilpums, kas ir starp labākajiem rādītājiem klasē. Savukārt hečbeka aizmugurē var izveidot 653 litru kravas telpu, ja tiek nolocīts aizmugurējais sēdeklis.

Salona iekārtojums atbilst mūsdienu budžeta klases automobiļa prasībām – vienkārši apdares materiāli, laba montāžas kvalitāte. Lai gan mērinstrumentu panelis ar vienu digitālo skalu tahometram un blakus piemontētu informācijas displeju, kurā atrodas digitālais spidometrs, izskatās visai netradicionāli, savus tiešos uzdevumus tas veic visnotaļ labi.

„Aveo” jau standarta aprīkojumā iekļauta kruīza kontrole un palīgsistēma kustības uzsākšanai slīpumā, elektroniskā stabilitātes sistēma, dziļumā un augstumā regulējama stūre, kondicionieris, stereo sistēma un vēl citas noderīgas lietas, kas daudziem konkurentiem pienākas par papildu samaksu.

Gaitas īpašības pat pa mūsu nelīdzenajiem ceļiem šim auto ir gana labas, uz komfortu orientētas un bez liekām sportiskām ambīcijām. Vairāki žūrijas locekļi jau pēc pirmās iepazīšanās ar „Aveo” uzsvēra šā automobiļa lielisko cenas un kvalitātes attiecību.

„Latvijas Gada Auto 2013” žūrijas biedru viedokļi.
Raimonds Volonts, autoservisa “V4 motors” direktors: „Pārsteidzošs interjers, acīmredzami uz jauniešu auditoriju orientēts. Lai gan apdares materiāli vienkārši, salons likās gana kluss. Aizmugurē daudz vietas. Gaita komfortabla, nav par cietu.”

Aldis Bite, autožurnālists: „Līdz pat „Cruze” izlaišanai, „Aveo” bija pasaulē pārdotākais „Chevrolet”. Tā ir jēdzīga izvēle taupīgiem un garā možiem cilvēkiem, kas ikdienā izvēlas praktiskumu, turklāt grib, lai mašīna būtu lēta gan iegādes brīdī, gan ekspluatācijā. Šie cilvēki arī cer, ka mazs budžeta klases auto nebūs emocionāli garlaicīgs. „GM” inženieri panākuši kompromisu, jo „Aveo” gadījumā ikdiena nelielā mašīnā kļuvusi baudāmāka.

Sešpakāpju automātiskā pārnesumkārba, kas pieejama tik nelielā auto, liecina, cik nopietni „GM” izturas pret mazo mašīnīti, kas būtībā ir piedāvājuma „lētais gals”. Kopš 2011. gada rudens „Aveo” nopērkams arī ar „Fiat”/„Opel” kopdarbā tapušo 1,3 litru turbo dīzeli, pirmo - mazās klases „Chevrolet” automobiļos. Izcilas vadāmības tīkotājiem, iespējams, vilšanos sagādās elektriskais stūres pastiprinātājs! Ja tā - atcerieties, kādas klases auto ir mazais „Aveo”!”

Ivars Caune, autosportists: „Normāls mazās klases auto ar labām gaitas īpašībām. Tiesa, nedaudz nepatika pārskatāmība no vadītāja vietas. Konkrētajam automobilim ar automātisko kārbu tāda sajūta, ka automāts noņem motoram jaudu.”

„Chevrolet” dīlera komentārs.
Aleksandrs Kosjakovs, SIA „TC motors” pārdošanas vadītājs: „Sava izsmalcinātā dizaina, sportisko vadīšanas iespēju, augsta līmeņa drošības aprīkojuma, degvielas ekonomijas un daudzpusības dēļ „Aveo” patiešām izceļas citu piecdurvju automobiļu vidū. Auto ir mazs, tomēr spēj piedāvāt ļoti daudz. „Aveo” šasija ir viena no izturīgākajām savā klasē. Savienojumā ar lielisko jauno dzinēju klāstu un sešu pakāpju transmisiju, tā padara „Aveo” vadīšanu par patiesu izklaidi.
Visu modeļa standarta komplektācijā ietilpst seši gaisa spilveni, četru kanālu bremžu pretbloķēšanas sistēma (ABS) ar bremzēšanas palīdzību un elektronisko stabilitātes kontroli (ESC). Negadījuma laikā „Aveo” jumts spēj izturēt 4,2 reizes lielāku smagumu nekā paša automobiļa svars. Izmantotajam tēraudam ir lielāka stiepes izturība, kas aizsargā cilvēkus, kuri atrodas automobilī.

Tehniskā informācija un cenas.
„Chevrolet Aveo” ir mazās klases hečbeks vai sedans. Cena tagad sākot no 6 715 latiem (šajā jomā konkurēt var tikai „Dacia Logan” un citu ražotāju mazāki auto). „Chevrolet Aveo” cenas un komplektācijas var skatīt šeit

„Sixt” TCO (total cost of ownership) „Chevrolet Aveo” 1,6 ir 409,28 lati bez PVN mēnesī. TCO aprēķins ir metodoloģija, kas palīdz automašīnas īpašniekam aprēķināt vidējās auto izmaksas mēnesī un salīdzināt dažādas modeļus savā starpā. Aprēķinā tiek ņemts vērā līzinga mēneša maksājums, degviela, nodokļi, valsts nodevas, tehniskās apskates, apdrošināšana (OCTA, KASKO), kā arī tādi pakalpojumi kā normāla nolietojuma remontdarbi, apkopes, riepas, to maiņa, uzglabāšana un 24h palīdzība uz ceļa.

Benzīna dzinēji:
1,2 l 70 Zs 5,9 l/100 km
1,2 l 86 Zs 5,5 l/100 km
1,4 l 100 Zs 5,9 l/100 km
1,6 l 115 Zs 6,6 l/100 km
Dīzeļdzinēji:
1,3 l 75 Zs 3,9 l/100 km
1,3 l 95 Zs 4,1 l/100 km

Transmisija: piecpakāpju vai sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba; sešpakāpju automātiskā pārnesumkārba; priekšējo riteņu piedziņa

„Latvijas Gada Auto 2013” fināls notiks šā gada 01. decembrī. Konkurss notiek jau četrpadsmito reizi no 1998. gada. Iepriekšējo gadu uzvarētāji ir: „Nissan Qashqai - 2007”, „Škoda Superb - 2008”, „Volkswagen Golf 6 - 2009”, „Opel Astra - 2010”, „Volkswagen Jetta - 2011”

Konkursa informatīvie atbalstītāji: Delfi, www.jauniauto.lv, Latvijas Avīze, Ātruma cilts, garaza.lv, 10minutes.lv, Telegraf, FHM, iAuto.lv. Atbalstītāji: Mālpils muiža, SIXT leasing, LAMB, NRJ, Linearis, rentmama.com, Stūres klubs, holography.lv, PRmail.lv, V4 motors, ABI2.

VISI KOMENTĀRI

jianbin0929:

mulberry bags

mac tools

canada goose outlet

uggs outlet

michael kors outlet

christian louboutin shoes

ralph lauren outlet

ray ban sunglasses

coach outlet

ugg outlet

christian louboutin outlet

canada goose jackets

michael kors outlet

ugg boots

prada sunglasses for women

nike huarache

longchamp outlet store

michael kors uk

coach outlet

canada goose outlet

prada outlet online

canada goose outlet

true religion jeans

ralph lauren outlet

polo ralph lauren

michael kors outlet clearance

coach outlet online

ralph lauren outlet

ugg outlet

oakley sunglasses wholesale

michael kors outlet

cheap jordans

swarovski jewellery

nike huarache

canada goose outlet

ugg cyber monday

canada goose uk

prada sunglasses

kate spade outlet online

ray ban sunglasses

canada goose outlet

ralph lauren polo

uggs outlet

pandora jewelry

longchamp solde

tory burch outlet

mulberry outlet

michael kors outlet

christian louboutin sale

coach outlet online

cheap oakley sunglasses

herve leger outlet

true religion outlet store

ralph lauren polo

true religion jeans

ray ban sunglasses

coach outlet store online

christian louboutin sale

ugg outlet

ugg boots

kd shoes

nike free running

prada shoes

coach outlet

ugg outlet store

polo ralph lauren

michael kors outlet clearance

roshe run

coach outlet online

adidas outlet store

pandora outlet

longchamp pliage

nike blazer pas cher

mulberry handbags

cheap nba jerseys

ferragamo shoes

mont blanc pens

kate spade handbags

swarovski crystal

michael kors outlet

michael kors outlet clearance

longchamp pas cher

coach outlet online

true religion outlet

michael kors factory outlet

cheap nba jerseys

mlb jerseys

kate spade outlet store

true religion jeans sale

swarovski outlet store

christian louboutin outlet

coach outlet

cheap ray bans

ugg boots

coach outlet

oakley sunglasses

ray ban sunglasses outlet

burberry outlet store

tory burch outlet online store

prada outlet

michael kors outlet online

salomon shoes

fitflops

longchamp solde

coach handbags

ugg outlet

snapback hats

coach outlet

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet online

mulberry handbags

adidas wings

coach outlet

ferragamo shoes

ray bans

canada goose outlet

ugg boots outlet

chicago blackhawks jerseys

snapbacks wholesale

snapbacks wholesale

canada goose outlet

coach outlet

kate spade outlet

prada shoes on sale

true religion outlet store

ralph lauren outlet

ferragamo outlet

fitflops shoes

ferragamo shoes sale

ralph lauren uk

ugg outlet store

ugg outlet online clearance

michael kors outlet clearance

oakley sunglasses wholesale

coach outlet

mulberry handbags sale

ugg boots

uggs outlet

ray bans

cheap ray ban sunglasses

coach outlet store online

cheap uggs

ugg boots

futbol baratas

cheap oakley sunglasses

ugg boots outlet

chrome hearts outlet

michael kors outlet online

true religion jeans

polo ralph lauren

christian louboutin outlet

kate spade outlet

christian louboutin sale

coach outlet online

nike roshe

coach outlet

michael kors outlet

christian louboutin shoes

fitflops sale clearance

cheap uggs

coach outlet

michael kors outlet online

longchamp handbags

oakley sunglasses

true religion jeans

cheap oakley sunglasses

coach outlet online

links of london

canada goose outlet store

christian louboutin shoes

puma outlet

coach outlet

cheap ray ban sunglasses

true religion jeans

fitflops sale clearance

coach outlet

michael kors uk

true religion jeans

coach outlet store online

michael kors outlet

hermes outlet store

nike air max 90

cazal outlet

oakley sunglasses

michael kors outlet

ralph lauren outlet

michael kors outlet

christian louboutin

ferragamo outlet

canada goose jackets

ralph lauren outlet

ferragamo shoes

ugg boots

ugg boots

kevin durant shoes

ugg boots

coach outlet

uggs outlet

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet

air max 90

michael kors outlet

polo ralph lauren

fitflops uk

coach outlet online

cheap ugg boots

adidas uk

ugg boots clearance

nfl jersey

nike free 5

longchamp handbags

michael kors outlet

giuseppe zanotti shoes

true religion outlet

cheap snapbacks

michael kors outlet clearance

cheap oakley sunglasses

coach factory outlet

ugg outlet

ugg outlet

air max 2015

canada goose uk

michael kors outlet

polo outlet

kate spade uk

coach outlet

hermes outlet

tory burch outlet stores

coach outlet online

nike shoes

air jordan 4

coach outlet online

oakley sunglasses

valentino shoes

uggs outlet

coach outlet online

coach outlet

ray ban sunglasses

tory burch outlet stores

coach outlet

michael kors outlet online

tory burch outlet stores

coach outlet canada

ralph lauren polo shirts

cheap ray bans

jordan shoes

yeezy boost 350

tory burch outlet online

uggs outlet

michael kors outlet online

coach outlet online

uggs outlet

ugg boots

fitflops

canada goose outlet online

ralph lauren uk

pandora bracelet

mulberry hanbbags

canada goose jackets

ferragamo shoes

michael kors outlet

michael kors outlet

cheap oakley sunglasses

coach outlet

michael kors outlet online

nike roshe run

lebron shoes

oakley sunglasses wholesale

michael kors outlet online

coach factory outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet store

mulberry outlet

uggs outlet

michael kors outlet online

true religion outlet

kate spade outlet

coach factory outlet

longchamp pliage

michael kors outlet online

marc jacobs sale

michael kors outlet clearance

canada goose outlet

canada goose outlet

air max 90

ray ban sunglasses

oakley sunglasses

michael kors handbags

tory burch outlet

longchamp handbags

nike outlet

christian louboutin outlet

coach factory outlet

swarovski outlet

air max uk

polo outlet stores

vans shoes

canada goose jackets

ferragamo shoes

cheap oakley sunglasses

longchamp outlet online

christian louboutin online

nike air force 1

nike shoes

air max uk

jordan 4

canada goose uk

nike roshe run

nike shoes uk

true religion outlet

coach factory outlet

coach outlet

air max trainers

polo ralph lauren

cheap jerseys

coach outlet online

tory burch outlet

cheap mlb jerseys

oakley sunglasses

nike trainers

coach factory outlet

canada goose outlet online

kobe bryant shoes

canada goose cyber monday

ralph lauren

longchamp outlet

mulberry bags

canada goose jackets outlet

longchamp outlet

michael kors wallets for women

moncler coats

kate spade outlet

canada goose outlet

pandora charms

ugg boots

polo outlet online

uggs outlet

true religion jeans

swarovski crystal

longchamp pas cher

ray ban sunglasses wholesale

supra shoes sale

nike blazer pas cher

coach outlet

michael kors outlet online

tory burch handbags

ralph lauren polo

uggs outlet

michael kors outlet

vans outlet

ugg boots on sale

nike roshe run

longchamp handbags

michael kors outlet clearance

polo ralph lauren

ralph lauren

ugg outlet

lacoste pas cher

swarovski outlet

swarovski crystal

michael kors handbags

kobe shoes

coach outlet store online

lacoste outlet

pandora charms

coach outlet online

coach factory outlet

oakley sunglasses wholesale

canada goose jackets

chrome hearts online store

cheap jordan shoes

longchamp pas cher

michael kors handbags clearance

hermes birkin

bottega veneta outlet

ugg boots outlet

cheap uggs

ugg boots on sale

michael kors outlet online

reebok trainers

yeezy boost

mulberry bags

polo ralph lauren

true religion jeans

coach outlet

michael kors outlet online

cheap snapbacks

prada handbags

mac cosmetics

oakley sunglasses wholesale

nike factory store

coach factory outlet

birkenstock sandals

longchamp handbags

kate spade outlet

air max 90

longchamp solde

jerseys wholesale

cheap jordans

michael kors handbags

swarovski crystal

cheap ray ban sunglasses

canada goose outlet online

cheap ray ban sunglasses

true religion jeans

uggs outlet

tory burch outlet online store

canada goose jackets

uggs outlet

pandora outlet

coach outlet

true religion jeans

ray ban sunglasses

coach outlet

uggs outlet

canada goose jackets

coach factory store

michael kors outlet online

polo outlet

ralph lauren uk

michael kors outlet online

michael kors

fitflops

polo outlet

cheap ray ban sunglasses

michael kors outlet clearance

coach outlet online

mulberry uk

canada goose outlet

tods outlet online

oakley sunglasses

michael kors outlet stores

ugg outlet

michael kors outlet

fred perry polo shirts

pandora charms

true religion uk

new balance shoes

ed hardy outlet

michael kors outlet clearance

canada goose outlet

coach factory outlet

ugg boots clearance

lacoste soldes

kate spade

canada goose coats

canada goose outlet

nhl jerseys

mcm backpacks

ugg outlet

polo shirts

canada goose coats

bottega veneta outlet online

adidas nmd

ralph lauren pas cher

fitflops uk

coach outlet online

ray ban sunglasses

canada goose outlet

polo ralph lauren outlet

coach outlet

oakley sunglasses sale

michael kors outlet

nike air huarache

ugg outlet

cheap basketball shoes

birkenstock outlet

ugg outlet

ralph lauren factory store

ralph lauren polo

ugg outlet online clearance

ferragamo outlet

ralph lauren outlet

true religion outlet

michael kors outlet clearance

fitflops sale

basketball sneakers

oakley sunglasses sale

ugg outlet

ray ban sunglasses uk

ugg boots clearance

nike factory outlet

ugg boots for women

hermes belt

burberry canada

michael kors outlet

canada goose outlet online

longchamp bags

ugg outlet online

polo ralph lauren outlet

true religion uk

swarovski outlet

cheap nfl jerseys

reebok shoes

ecco shoes

coach outlet online

coach factory outlet

oakley sunglasses

polo outlet

canada goose outlet store

canada goose jackets

ugg outlet online

coach outlet

polo ralph lauren

lacoste shirts

coach factory outlet

fitflops sale clearance

yeezy boost

fitflops outlet

ray ban sunglasses

canada goose black friday

michael kors outlet

ugg outlet clearance

michael kors outlet online

ralph lauren outlet

canada goose outlet

michael kors outlet clearance

herve leger dresses

coach outlet

kate spade outlet online store

ralph lauren uk

canada goose coats

ugg boots

canada goose outlet

ugg clearance

canada goose parka

canada goose coats

longchamp outlet

tory burch outlet

2017.g. 29.septembris, 10:51
0

Atbildēt

TAVS KOMENTĀRS