Aptauja: 87% velobraucēju nejūtas droši, pārvietojoties par Rīgas ielām

Foto:
2017.g. 22.August, 12:12

Lielākā daļa jeb 87% velobraucēju nejūtas droši, pārvietojoties par Rīgas ielām, aģentūrai LETA pavēstīja risku apdrošinātāja "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Elīna Rasmane, atsaucoties uz kompānijas veiktās aptaujas datiem.

Tostarp lielākā daļa velobraucēju jeb 63% par draudu savai drošībai uzskata automašīnas, bet 31% - nesakārtotu infrastruktūru, bedres. Respondentu bažas par autovadītāju neuzmanību vai infrastruktūru radušās pēc ceļu satiksmes negadījumiem, kurus izraisījis kāds no iepriekš minētajiem apstākļiem.

Aptaujā arī 94% velobraucēju atzinuši, ka ir redzējuši citus velosipēdistus pārkāpjam ceļu satiksmes noteikumus, taču vien 10% aptaujāto atzinuši, ka nelaimes gadījumu izraisījusi paša neuzmanība.

"Lai gan teju visi ir redzējuši, ka velosipēdisti pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, lielākā daļa jeb 53% respondentu, uzskata, ka noteikumus nepārkāpj un brauc mierīgi. Taču viennozīmīgi apgalvot, ka vienīgie vaininieki pie nelaimes gadījuma vai avārijas situācijas izraisīšanas ir velobraucēji, arī nevar. Pie šādām situācijām vainīga var būt gan nesakārtotā vai neesošā infrastruktūra, gan ceļu satiksmes noteikumu nezināšana, neievērošana, laika apstākļi u.c. faktori. Būtisks apstāklis ir arī sabiedrības dzīvesstila maiņa. Ja agrāk autovadītāju bija mazāk un velosipēdisti varēja droši pārvietoties pa ceļu, tad šobrīd ir ievērojami pastiprinājusies automašīnu plūsma un pieaudzis velobraucēju skaits. Tādējādi visiem vietas uz ceļa braucamās daļas nepietiek," sacīja BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Aptauja veikta 2017.gada jūlijā un tajā piedalījās 1000 respondentu.

Foto: Ilustratīvs attēls