Pirms 50 gadiem zemē ieraktā Ford noslēpums atklāts (+ FOTO)

Foto: Ekrānbilde
iAuto | 23.04.2020

Pirms divām nedēļām kāds brits, sakopjot savas mājas pagalmu, uzgāja zemē ieraktu Ford automobili, kas tur bija nogulējis aptuveni 50 gadu. Tagad noslēpums esot atklāts.

Aprīļa sākumā no Lielbritānijas pienāca ziņa, ka Hemondvikas (Lielbritānija) iedzīvotājs Džons Breišovs sava īpašuma teritorijā uzgājis dīvainu atradumu – zemē ieraktu Ford Popular automobili. Divas nedēļas vīrietis prātoja, kurš un kāpēc ir apglabājis automašīnu pirms pusgadsimta, un pat pieļāva, ka tā varētu būt piederējusi slepenajam aģentam. Intriga un cerības, ka atklāts kas patiešām unikāls izzuda, kad par atradumu uzzināja 91 gadu veca Otrā pasaules kara veterāna Harolda Lailsa atraitne.

Sirmā kundze apgalvoja, ka automašīna, kas vairāk nekā 50 gadus nogulējusi zemē, savulaik piederējusi viņas vīram.

Pagājušā gadsimta vidū, kad Lailsu ģimene dzīvoja tajā pašā mājā, Harolds iegādājās Ford Popular, kas bija viens no tā laika lētākajiem modeļiem tirgū. Automašīna neizcēlās ar labu kvalitāti, pastāvīgi lūza un jau pēc dažiem ekspluatācijas gadiem izgāja no ierindas pilnībā. Lai nevajadzētu maksāt par neizmantojamā automobiļa utilizāciju, Lailss to paslēpa dziļāk mājas pagalmā, bet pēc tam ieraka zemē. Kara veterāns nojauta, ka agri vai vēlu kāds uzdursies mašīnas “kapam”, tādēļ bedrē ielika arī dažus tā laika priekšmetus – piena pudeli un parafīna kannu.

Lailss nomira 1987. gadā, viņa atraitne pārcēlās uz citu dzīves vietu, bet 2019. gada beigās mājā apmetās Džons Breišovs. Šopavasar viņš uzsāka sava īpašuma sakopšanas darbus un atklāja zemē ierakto Ford.

Foto: Ekrānbilde