CleverShuttle kompānijas Toyota Mirai ūdeņraža auto nobraukuši 5 miljonus km

„CleverShuttle” pašlaik ir lielākais pārvadājumu uzņēmums Vācijā, un kopš 2017. gada septembra lielu daļu uzņēmuma autoparka veido ar ūdeņradi darbināmie „Toyota Mirai”. Tie jau ir nobraukuši 5 milj. kilometru, tas ir visvairāk izmantotais „Mirai” transporta parks pasaulē.
5 milj. kilometru atbilst attālumam, kas tiktu pārvarēts, sešas reizes aizbraucot no Zemes līdz Mēnesim turp un atpakaļ un vēl vienu reizi turp. „CleverShuttle” pārstāvis uzsvēra, ka „Toyota Mirai” divarpus gadu laikā nav bijusi neviena tehniska problēma.
„Ar ūdeņradi darbināmie automobiļi, tādi kā „Toyota Mirai”, savas uzticamības dēļ ir kļuvuši par ārkārtīgi svarīgu mūsu uzņēmuma sastāvdaļu. Tie ļauj mums nodrošināt ērtu ceļošanu neskaitāmam daudzumam pasažieru, vidē izdalot tikai ūdens tvaikus,” saka Jans Hofmans, viens no „CleverShuttle” dibinātājiem un pašreizējais vadītājs.
„CleverShuttle” un „Toyota” sadarbība sākās 2017. gada septembrī, kad Hamburgā sāka braukāt 20 „Mirai” automobiļi, un vēlāk šo videi draudzīgo modeļu autoparks tika paplašināts līdz 45 dažādām vietām Vācijā. Visā periodā nevienam no automobiļiem nebija vajadzības pēc neplānota tehniskā remonta.
„5 milj. kilometru braukšanas pieredze pierāda, ka ar ūdeņradi darbināmie automobiļi ir pilnīgi praktiski ikdienas lietošanai. Daži automobiļi pārvarēja līdz 180 000 km, un nevienam netika novērotas tehniskas problēmas, tas pierāda „Toyota” ūdeņraža sistēmas briedumu un uzticamību,” saka „Toyota Motor Europe” direktors Ferry M. M. Franzs.
„Toyota Mirai” tika prezentēts 2014. gadā, bet tā pārdošana Eiropā tika sākta gadu vēlāk, un to var pasūtīt gan privātie, gan juridiskie klienti. Tas ir grezns automobilis ar četrām atsevišķām sēdvietām, kas pasažieriem sniedz maksimālu komfortu un ērtumu. Ar ūdeņradi darbināmajam nulles emisijas automobilim „Mirai” ir elektromotora sistēma, kas sasniedz 113 kW (154 ZS).
Vienīgais, ko braucot izdala „Mirai”, ir ūdens tvaiki. Ar pilnu ūdeņraža tvertni „Toyota Mirai” var nobraukt līdz 500 kilometriem, un tā uzpildīšana prasa tikai 3 minūtes.
Šī gada beigās Japānā sāks ražot otrās paaudzes „Mirai”, kas klientus savaldzinās ne tikai ar jaunu dizainu, bet arī ar vēl lielāku veicamo attālumu.

Foto: Publicitātes attēls

LASI VĒL
- Pirmais testa brauciens ar jaunākajiem "Latvijas Gada auto 2026" pretendentiem t/c Mols - Kungu rija (+ VIDEO)
- Triumph Tiger 800 Sport - pilsētas motocikls ar ceļojumu moto izskatu (+ VIDEO)
- SM plāno samazināt finansējumu autoceļiem; nozare neizpratnē (+ VIDEO)
- Nevietā apdzinējs liek kūpēt bremzēm pretējā joslā (+ VIDEO)
- Porsche 911 Carrera jaunākais izlaidums sastop Latvijas ceļus(+ VIDEO)
- Sadursme ar velosipēdisti (+ VIDEO)
- Renault 4 E-Tech demonstrē elektriska krosovera priekšrocības (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.517 un 95 benzīns 1.577 EUR - 29.06.2025. (+ VIDEO)
- Obligāta OCTA elektroskrejriteņiem – kas mainīsies? (+ VIDEO)
- Ko gribēja gājējs? (+ VIDEO)