Citroen luksuss zīmols iepazīstina ar jauno sedanu (+ FOTO)

Foto: Publicitātes attēls
iAuto | 25.02.2020

Citroen apakšzīmols DS publicējis jaunā sedana DS 9 attēlus. Plašākai publikai to parādīs Ženēvas autoizstādē, marta sākumā.

Jaunais modelis, kas Eiropas tirgū konkurēs ar Volvo S90 un Lexus ES, izgatavots uz liftbeka Peugeot 508L bāzes, taču ieguvis sev raksturīgu dizainu ar izceltu centrālo motora pārsega līniju, sešstūra radiatora resti un šauriem, vertikāli novietotiem diožu dienas gaitas lukturiem. Biznesa sedanam raksturīgi arī „paslēpti” durvju rokturi, divdaļīgi aizmugures lukturi un lieli, taisnstūrveida izplūdes sistēmas izvadi.

Pēc izmēries DS 9 līdzinās BMW 5.sērijai. Franču sedans ir 4933mm garš, 1855 mm plats, 1468 mm augsts un apveltīts ar 2895 mm riteņu garenbāzi. Salona iekārtojums gandrīz pilnībā atkārto krosovera DS 7 Crossback interjeru, ieskaitot virtuālos mērinstrumentus, 12 collu multimedijus, stūri, Breguet pulksteni starp centrālajiem ventilācijas izvadiem, priekšējā paneļa un centrālās konsoles izkārtojumu.

Opciju sarakstā adaptīvā piekare un adaptīvā diožu optika ar līkumu izgaismošanu, ādas sēdekļi ar apsildi, ventilāciju un masāžu, otrā līmeņa autopilots, DS Safety drošības komplekss ar nakts redzamības sistēmu (līdz 100 m), ceļa zīmju atpazīšanu, aklā leņķa asistentu un sistēmu, kas brīdina par vadītāja nogurumu.

Sākumā DS 9 būs pieejams tikai versijā ar priekšējo riteņu piedziņu un E-Tense uzlādējamo hibrīdsistēmu no Peugeot 508. Šāda versija ar kopējo jaudu 225 Zs apvieno 1.6 PureTech benzīna turbomotoru, astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, 109 Zs elektromotoru un 11,9 kWh akumulatoru. Ar elektrību tā nobrauc 40-50 km.

Vēlāk ražotājs sola arī pilnpiedziņas modeli ar 360 Zs hibrīdiekārtu.

Foto: Publicitātes attēls