Arī 2021.gada Ženēvas autoizstāde tiek atcelta

Foto: iAuto.lv
iAuto | 30.06.2020

Ženēvas Starptautiskās autoizstādes organizatori pieņēmuši lēmumu, ka arī 2021.gada pasākums nenotiks.

Šodien tapis zināms, ka viens no lielākajiem auto jaunumiem veltītajiem pasākumiem Eiropā nenotiks arī nākamgad. Iemesls ir tas pats, kas izjauca arī šī gada izstādi – Covid-19.

Organizatori atzīst, ka koronavīrusa izraisītās sekas ir daudz nopietnākas nekā varēja domāt, tādēļ presei paredzētajā ziņojumā norādīts, ka automobiļu nozare šobrīd piedzīvo grūtus laikus, un autoizstādes dalībniekiem ir nepieciešams laiks, lai atgūtos no pandēmijas sekām. Turklāt vēl nav skaidrs, vai pašreizējā situācija ļaus nākamā gada pavasarī organizēt pasākumu, kuru apmeklēs vairāk nekā 600 000 skatītāju un 10 000 žurnālistu.

Saskaņā ar pasākuma rīkotāju sniegto informāciju, Ženēvas 2020.gada autoizstādes atcelšana jau nodarījusi zaudējumus 11 miljonu Šveices franku apmērā, tādēļ organizatori bija spiesti vērsties vietējās varas iestādēs un lūgt 16,8 miljonu lielu aizdevumu.

Vienoties par finansiālās palīdzības saņemšanu tomēr neizdevās, tādēļ no šī nodoma bija jāatsakās.

Atgādināsim, ka šogad Ženēvas Starptautiskā autoizstāde būtu svinējusi savu 90.gadskārtu. Pasākumu atcēla tikai četras dienas pirms tā sākšanās koronavīrusa pastiprinātās izplatīšanās dēļ.Foto: iAuto.lv